Je pri snažení sa o bábo vhodnejší NosiFol Forte alebo Verra Komplex Plodnosť & Tehotenstvo?

Zodpovedané
18. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom doplnkov NosiFol Forte a Verra Komplex Plodnosť & Tehotenstvo.

Ktorý z týchto doplnkov je lepší?

Skúšala som si ich porovnať podľa zloženia, ale každý obsahuje inú kombináciu vitamínov. Najväčší rozdiel vidím v obsahu Myo-inositolu (Nosifol Forte 2000 mg a Verra 250 mg).

Je Myo-inositol kľúčová zložka a môže byť až takýto rozdiel v obsahu?

Ďakujem

Dobrý deň,

inozitoly hrajú významnú úlohu u žien, ktoré majú polycystické vaječníky, obezitu, nepravidelnú menzes, zvýšený mužský hormón.

Tehotenské vitamíny sa zložením líšia, dokonca sú preparáty, ktoré sú vhodné pre určitý trimester tehotenstva, lebo potreby v jednotlivých trimestroch sa líšia. Ak budete užívať vitamíny pre tehotné, určite tým nič nepokazíte. Je vhodné dodržiavať odporúčané dávkovanie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič