Je v doplnku Femibion 1 dostatočný prísun vitamínu D3?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom Femibionu.

Je v doplnku Femibion 1 dostatočný prísun vitamínu D3, alebo ho treba dopĺňať ešte zvlášť inými doplnkami počas tehotenstva?

Je v doplnku Femibion 2 dostatočný prísun Omega 3, alebo to treba dopĺňať ešte iným doplnkom?

Do ktorého týždňa tehotenstva odporúčate užívať tieto vitamíny?

Ak sa užívať prestanú povedzme v polovici, treba do konca tehotenstva dopĺňať aspoň kyselinu listovú a D3, alebo nemusím užívať nič?

Ďakujem

Dobrý deň prajem,

tehotenské vitamíny Femibion obsahujú dostatočné množstvá vitamínov určené pre určitý trimester tehotenstva, nie je preto potrebné navyšovať dávkovanie alebo užívať k nemu aj iné preparáty.

Kyselina listová je potrebná v prvom trimestri tehotenstva na vývoj neurálnej trubice, neskôr jej význam klesá. Dôležitá je samozrejme pestrá strava a prísun vitamínov v potrave je najlepší.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič