Pomáha Inofolic a Folandrol pri snahe otehotnieť?

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

s manželom máme obaja 35 rokov a snažíme sa o druhé dieťatko. S prvou dcérou (dnes 3-ročná) som otehotnela už na druhý mesiac snaženia, no teraz sa nám už 6 mesiacov nedarí. Cyklus mám pravidelný v rozmedzí 28 - 31 dní. Maximálne sú teda výkyvy 2 - 3 dni, viac nie.
Podľa BMI mám miernu nadváhu cca 5 kg. Uvažujem o užívaní doplnkov Inofolic a Folandrol.

Malo by užívanie týchto doplnkov zmysel?

Aké iné doplnky by ste odporučili na zvýšenie šance otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

preventívne užívanie týchto vitamínov má určite význam. Vhodné je užívanie 3 mesiace a ak do 3 mesiacov neotehotniete, tak sa objednajte na základné vyšetrenia spermiogramu a kontrolu ovulácie.

U niektorých skupín žien, napríklad pri polycystických vaječníkoch, obezite, nepravidelnom cykle má zmysel dlhodobé užívanie Inofolicov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič