3 antigénové testy pozitívne a 1 PCR negatívny. Mám Covid-19?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

v nedeľu som začala mať príznaky - sťažené dýchanie, bolesť v hrudníku, únava. V pondelok som mala zvýšenú teplotu, tak som si urobila samotest - pozitívny so slabou čiarkou. Poobede som ho zopakovala a už čiarka bola silnejšia. Pridal sa aj suchý kašeľ.

V utorok som mala naďalej zvýšenú teplotu, kašeľ, únavu, bolesť v hrudníku miestami pichanie medzi lopatkami a nízku saturáciu kyslíka 83 - 92% SpO2. Trvala do stredy. Dnes som už po antibiotikách a antivirotikách 94-96%SpO2. Bola som aj na PCR a v stredu mi prišiel negatívny výsledok. Urobila som si tretí samotest a pozitívny so silnými čiarkami.

Ako to teda je?

Mám Covid-19?

Je možné, že by mi PCR ukázal zlý výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že podľa príznakov máte Covid-19, len PCR ster nebol pravdepodobne urobený dostatočne.

Už som sa opakovane stretla s podobnými prípadmi. Pacienti, ktorí išli opäť na PCR, tak zvyčajne vyšli už potom všetci pozitívne.

Ak potrebujete doklad o prekonaní Covid-19, tak skúste sa ešte raz objednať na PCR test.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková