Aká liečba mi pomôže, keď mám zápal vaječníkov?

Zodpovedané
14. aug 2019

Dobrý deň,

mala som seknuté v krížokch a teraz som dostala zápal vaječníkov.

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade treba najprv potvrdiť diagnózi zápal vaječníkov, mnoho žien si mysli že má zápal vaječníkov a nie je to tak.

Na potvrdenie diagnózy je potrebné gynekologické vyšetrenie, keďže zápal vaječníkov môže spôsobiť rôzne závažné komplikácie.

Prejavy zápalu vaječníkov sú silne bolesti v oblasti krížov, zvýšená teplota, bolesti pri pohlavnom styku, špinenie alebo výtok.

Základom liečby takéhoto zápalu sú antibiotiká, preto by ste mali vyhľadať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková