Aké sú moje výsledky z MR mozgu?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

kvôli každodenným bolestiam hlavy som bola neurologičkou odoslaná na MR mozgu. Ja si myslím, že príčina bude skôr v krčnej chrbtici. Výsledky ma však dosť vydesili. Trpím aj panickou poruchou a tetániou.

Dosť ma vystrašil hlavne záver "kortikálna atrofia". Pri hľadaní tohto výrazu mi totiž našlo desivé články o demencii a podobne. Mám 29 rokov a žiadne iné problémy okrem bolestí hlavy a úzkostí nemám.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

kortikálna atrofia sa vyskytuje takmer u každého z nás, záleží však na jej rozsahu.

U Vás je popísané, že sa vyskytuje v podobe drobných perivaskulárnych lézií, čo môže súvisieť aj s bolesťou hlavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková