Aké vyšetrenia mám absolvovať, keď mám uzlinu pod sánkou?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

v novembri som prekonala covid a odvtedy mám jednu uzlinu pod sánkou zväčšenú. Krvné testy aj usg boli v poriadku. Navonok ju nevidno, ani mi nejako neprekáža. Iba vtedy, keď nejako predkloním hlavu, tak ju zacítim.

Sú potrebné aj iné vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa uzlina nezväčšuje, tak nie sú potrebné ďalšie vyšetrenia. Sama píšete, že aj sono bolo v poriadku. Pôjde o tzv. reaktívnu uzlinu, ktorá je zväčšená po prekonaní Covidu-19. Takéto zväčšenie môže pretrvávať aj niekoľko mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková