Aké vyšetrenia mám podstúpiť, keď mám sklon k bradykardii?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

pred cca 2 mesiacmi som bola tehotná, mala som skôr vyšší pulz čo je v tehotenstve normálne. Bola som odoslaná na kardiológiu. Podstúpila som echo srdca aj EKG. Mala som dokonca Holter, všetko bolo ok.

Ako som sa vrátila z pôrodnice, tak mám nižší tlak. Je to tak okolo 100/60. Pulz je v kľude. Keď cez deň ležím aj 46-50-60.

Je to normálne?

Bola som s tým na vyšetrenie už aj pred dvoma rokmi. Internista mi tvrdí, že mám sklon k bradykardii.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,
Ak sú pulzy takéto nízke a Vy sa necítite dobre, tak je potrebné zopakovať vyšetrenie EKG Holterom, teda mali by ste navštíviť kardiológa, skúste si predtým zapisovať pulzy, aby Ste mu ukázali namerané hodnoty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková