Aké výživové doplnky a potraviny môžu napomôcť zvýšeniu krvných doštičiek?

Zodpovedané
19. jún 2021

Dobrý deň,

môj krvný obraz dlhodobo vykazuje nedostatok trombocytov. Sú tesne pod hranicou normy, obvykle cca 140.

Aké výživové doplnky a potraviny môžu napomôcť zvýšeniu krvných doštičiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovane nižších hladinách krvných doštičiek by ste mali absolvovať hematologické vyšetrenie za účelom nájdenia príčiny.

Nedá sa povedať, ktoré výživové doplnky Vám upravia hladinu krvných doštičiek. Štandardne sa odporúča užívať vitamín B a C.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková