Akého lekára mám informovať, keď mám problémy s dýchaním počas tehotenstva?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

už asi rok pociťujem problém s dýchaním. V noci sa budím a lapám po dychu, vykašliavam biele hlieny v malom množstve, mám bolesti hlavy a zvýšené búšenie srdca. Tieto problémy mávam aj kedykoľvek cez deň a sú častejšie.

Momentálne som v 8. týždni tehotenstva a tieto problémy sa zvýšili. Cítim sa byť celkovo zoslabnutá, mávam pocit mdlôb, poruchy videnia, nevydržím bežné domáce práce, núti ma to ostať v posteli.

Viem, že tento už zhoršených stav sa pravdepodobne pripisuje tehotenstvu.

Mám o týchto problémoch informovať praktického lekára alebo gynekológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným problémom by ste mali ísť za svojim praktickým lekárom, ktorý Vám urobí základné odbery a vyšetrí Vás.

Následne sa rozhodne, či Vás odošle k špecialistovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková