Ako dlho trvá klimaktérium?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menzes som mávala pravidelne. Asi dva roky dozadu mi občas meškal mesiac a aj dva. Potom pár dní. Niekedy som menzes dostala aj skôr.

Teraz som mala pravidelne asi trištvrte roka a znova mi mešká 4 dní.

Ide o klimaktérium?

Môžem ostať tehotná aj počas klimaktéria?

Ďakujem

Dobrý deň,

klimaktérium je obdobie, počas ktorého vyhasína hormonálna funkcia vaječníkov. Menštruácia je nepravidelná, až nakoniec úplne vymizne.

K otehotneniu počas klimaktéria môže dôjsť, najmä v začiatkoch tohto obdobia.

Klimaktérium u niektorých žien trvá aj niekoľko rokov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková