Ako je možné liečiť rozsiahlu embóliu u onkologického pacienta?

Zodpovedané
4. sep 2021

Dobrý deň,

moja mamina leží týždeň v nemocnici s rozsiahlou embóliou. Vraj chirurgicky to nejde v jej stave odstrániť, vraj by mohla vykrvácať. Mamina je onkologický pacient a má upchávanie ciev.

Dávajú jej infúzie a Fraxiparin.

Aká liečba je možná?

Má šancu sa vyliečiť?

Bude mať po vyliečení následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne sa u pacientov, ktorí majú diagnózy ako Vaša mama, pri embólii podáva Fraxiparin.

Čo sa týka následkov a vyliečenia, tak aby som sa mohla adekvátne vyjadriť, potrebovala by som vidieť výsledky zobrazovacích vyšetrení.

Šanca na vyliečenie z embólie je vždy, avšak každý pacient je jedinečný so svojimi diagnózami, preto treba na tieto diagnózy prihliadať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková