Ako je možné, že mám dva rôzne závery pri tej istej RTG snímke?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

kvôli dlhotrvajúcemu kašľu, ma všeobecný lekár poslal na RTG hrudníka. Na prvej fotke je popis rádiológa, ktorý je negatívny. Následne som bola odoslaná na pľúcne vyšetrenie. Pani doktorka po zhliadnutí môjho RTG pľúc, (toho istého ako videl rádiológ), ho popísala inak a následne vystavila žiadanku na CT hrudníka, pričom povedala, že kontrolné RTG pľúc bude o pár mesiacov.

Ako je možné, že mám dva rôzne závery pri tej istej RTG snímke?

Čo znamená popis od pľúcnej lekárky?

Je to vážne, ak ma posiela na ďalšie vyšetrenie?

CT hrudníka sa vykonáva od pol pása nahor bez oblečenia?

Pred CT si mám nechať urobiť kreatinín, bez toho ma inak nevezmú, znamená to, že mi bude podaná kontrastná látka ?

Ďakujem

Dobrý deň,

RTG nálezy popisujú ľudia, takže každý lekár popíše to, čo vidí.

Na pneumológii lekárka videla na snímke drobné noduly, preto za účelom doriešenia stavu doporučila CT vyšetrenie. Pred každým CT vyšetrením sa vyšetruje hladina kreatinínu, pretože pri CT vyšetrení sa podáva kontrastná látka. Pri vyšetrení CT nebudete úplne vyzlečená.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková