Ako liečiť bolesť pri močení?

Zodpovedané
8. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bolí ma - reže pri močení. A to aj vtedy, keď keď nie som na wc. Mám bolesť ako keby v trubici. Pichanie stúpa, pijem čaje a veľa vody.

Na wc chodím často, ale ako keby mám pocit, že nevycikám všetok moč, a preto ma tak reže. Reže ma aj vtedy, keď stojím a chodím. Beriem antibiotiká Biseptol a probiotiká, aj UroMax.

Mám brať aj niečo do pošvy?

Aké vaginálne probiotiká sú najlepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte zápal močových ciest, tak nie je potrebné podávať liečivá do pošvy, keďže ide o dva rozdielne otvory.

Všeobecne pri antibiotikách by ste mali užívať probiotiká. Ak máte pocit, že nie ste v poriadku z gynekologickej stránky, tak by ste mali navštíviť gynekológa.

Ak nedôjde do troch dní od prvej dávky antibiotík k zlepšeniu, tak by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom. Pravdepodobne bude potrebné upraviť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková