Ako liečiť častý zápal močových ciest?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o nejakej účinnej liečbe pri opakovanom zápale močových ciest. Absolvovala som aj urologické vyšetrenie aj cystoskopiu, z ktorej som odchádzala s Urovaxom.

Lenže ,zápal sa po troch mesiacoch po doužívaní vrátil opäť.

Čo mám ešte spraviť, aby sa mi to nevracalo?

Užívala som dosť antibiotík, dopĺňam céčko,dávam si pozor na prechladnutie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri opakovaných zápaloch močových ciest je vhodné pri ťažkostiach odoslať moč na mikrobiologické vyšetrenie, aby sa zistilo, aká baktéria sa nachádza v moči.

Okrem toho by som Vám odporučila užívať preparáty s obsahom brusníc, Canephron (aspoň tri mesiace).

Je to výťažok z byliniek a okrem toho sa pri častých zápaloch močových ciest odporúča ako podporná liečba aj preparáty s kyselinou hyalurónovou (napr. Hyalurmed).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková