Ako liečiť chronicky zápal močových ciest?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý večer,

chcela som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už tomu budú dva roky, čo mi začal zápal močových ciest. Minulý rok som kvôli tomu vybrala minimálne 7 antibiotík s minimálnym efektom. V októbri minulého roku som skončila so zápalom obličky v nemocnici na ATB do žíly. Mesiac bolo fajn a zase mam opakované zápaly.

Sústavne mám zvýšené leukocyty, hnis baktérie a krv v moči.

Užívam preparáty z brusníc, pijem urologické čaje.Brala som Cistibell a Urowaxom.

Čím to môže byť spôsobene?

Po gynekologickej stránke som sledovaná.

Chcela som aj začať chodiť plávať, ale to asi nebude možné. Som sledovaná aj nefrologičkou.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v otázke nie je uvedené, či sa pri každej infekcii v močových cestách pred nasadením antibiotík a po liečbe vyšetroval moč na kultiváciu, aby sa zistilo, aká baktéria spôsobuje infekciu.

Pri opakovaných infekciách v močových cestách by sa malo realizovať urologické vyšetrenie, ktorého súčasťou je aj realizovanie sterov z močovej rúry na zistenie tzv. atypických bakterií. Preto ak nebolo toto vyšetrenie realizované, tak by ste ho mali absolvovať.

Z voľnopredajných preparátov môžete ešte vyskúšať Canephron, ktorý by sa mal užívať dlhodobo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková