Ako liečiť kŕče v nohách?

Zodpovedané
22. mar 2020

Dobrý večer,

mávam kŕče v nohách, a to najviac v ľavej nohe a v stehne. Mesiace beriem Stop kŕčom ráno aj večer. I napriek tomu sa stane, že v noci dostávam kŕče do stehna, Ani vystrieť, ani ľahnúť si nemôžem. Je to hrozná bolesť.

Len si masírujem stehno a potom to pomaly prejde. Už som sa naučila spať s vystretými nohami.

Bola som aj na neurológii a vraj mám syndróm nepokojných nôh. Mám pocit ako keby sa kŕče posúvali stále vyššie a vyššie.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kŕče môžu byť spôsobené aj kŕčovými žilami, preto by som Vám ešte odporučila užívať Detralex (ak teda máte kŕčové žily).

Ide o preparát, ktorý posilňuje stenu žíl, zabraňuje opuchom a zbavuje kŕčov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková