Ako liečiť neskutočné bolesti chrbta a sedacieho svalu?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

už 1,5 roka mám neskutočné bolesti chrbta a sedacieho svalu. Pravidelne chodím na fyzioterapiu a aj doma cvičím. Nepomáha mi to. Respektíve - v danom momente áno, ale neskôr večer mávam neskutočné bolesti. Nemôžem vstať, chodiť, vystrieť sa. Trvá to aj hodiny.

Fyzioterapeut mi odporučil sa ísť poradiť s obvodným lekárom. Ten mi len povedal, že on od toho nie je, na to je fyzioterapeut a on mi môže dať len lieky proti bolesti - Diklofenak. Liek užívam už od októbra minulého roka a mám po ňom bolesti žalúdka. Preto mi doktor zmenil liek na Aspirín, lenže aj ten mi robí problém.

Mám dve malé deti, pri ktorých sa niekedy nezastavím. Jedno má 6 rokov a druhé 11 mesiacov. Priateľ pracuje od 6-18:00, čiže mi veľmi nemá ako pomôcť a v okolí tiež nikoho nemám.

V noci nemôžem od bolesti spať. Spím 4 - 5 hodín. Minimálne 2x do týždňa ma ráno musí dcéra obliecť, aby som ju mohla odprevadiť do školy. Začínam mať z toho depresie. Trvá to už pridlho a ja som už fyzicky aj psychicky vyčerpaná. Lekár mi žiadne vyšetrenie nikdy nespravil.

Okrem toho mám vazovagálnu synkopu zmiešaného typu, ktorá pochádza z dysfunkcie komunikačného nervu. Pri bolestiach aj často odpadávam. Naposledy minulý týždeň som odpadla od bolesti chrbta a udrela som hlavou o roh skrinky. Vedľa oka som mala otvorenú ranu. Žijem v zahraničí, tak musím vždy najprv všetko konzultovať s lekárom a až potom ma môže niekde poslať. To sa týka aj pohotovosti. Keď som volala lekárovi, tak sa ma sestrička opýtala aké to je veľké. Bolo to asi 1,5 cm. Povedala len to, že to sa zahojí samo a dovidenia. Dcéra sa na mňa pozerá a plače so mnou. Domáce práce mi tiež robia problémy, o dvíhaní syna ani nehovorím.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je vhodné absolvovať ortopedické vyšetrenie. Ortopéd následne rozhodne či je okrem RTG potrebné doplniť aj MR vyšetrenie.

Ak Vás bolí žalúdok, tak Diklofenak je potrebné vysadiť a nahradiť iným analgetikom. Váš lekár Vám predpíše lieky, ktoré sú bezpečné.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám a poistencom množstvo benefitov. Získajte výhody v podobe príspevkov na zuby, oči či operáciu kŕčových žíl.
www.union.sk/zmena-zdravotnej-poistovne