Ako liečiť opakované zápaly hrdla?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

keď je veterné počasie, tak stačí, že ma trocha ofúkne a hneď už mám zapálene hrdlo. Väčšinou si liečba vyžaduje antibiotiká. Takto sa to opakuje dosť pravidelne a často aj každé tri týždne. Dostanem sa z toho a zase dookola. Teraz navyše po kolotoči antibiotík na zapálené hrdlo mi zalialo dutiny hlienom, napína ma na kašeľ a cítim to aj v ušiach. Chránim sa zahaleným hrdlom a ušami, no v lete je to ťažšie.

Ako môžem tento problém riešiť?

Ako predchádzať vzniku zápalu?

Je nereálne von nechodiť, pretože mám malé dieťa. Po doktoroch nemám čas chodiť, väčšinou to riešim na pohotovosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste opakovane chorá, tak je vhodné doplniť ster z nosa a hrdla, pri opakovaných infektoch horných dýchacích ciest je vhodné užívať Bronchovaxom, liek na zlepšenie imunitného systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková