Zápal dutín, uší, priedušnice a teplota v 28. týždni

nikolal
19. dec 2014

Ahojte mamičky, brala niektora z vas pocas tehu nejake antibiotika? Pocas prveho tehu som bola absolutne zdrava, bez liekov. Teraz som v 28.tyzdni a uz mesiac sa to so mnou taha, dostala som druhe atb.(prve Dalacin C, druhé Suprax 400)- zapal dutin, hrdla, usi, priedusnice, teploty, kasel ... je to katastrofa. Trosku sa bojim o babatko. Ako ste boli na tom vy zdravotne? A co odporucate na kasel? Doktorka mi poradila Pleumolysin, ale tam pise, ze by nemali tehotne, tak neviem. Poradte prosim.

mirkava
19. dec 2014

@nikolal ja som bola chorá od 6teho do 8meho mesiaca, straaasne som kaslala, brala som vselijake spreje, trápili ma dutiny aj atb. som brala, taktiež som sa velmi bala o babo a takmer na šetky liekoch bolo napísané ze sa nesmu v tehotenstve, alebo po konzultácii s lekárom... dr. mi vysvetlita, ze oni to tam jednoducho musia dávať, lebo výskumy či to má vplyv na tehotné ženy su neskutočne drahe a zevraj sa nerobia, ale oni vedia co mozu a co nemozu predpisovat.... takze ziadne obavy je lepšie brat lieky, ako nechat chorobu este viac sa rozšíriť .... ;)

nikolal
autor
19. dec 2014

@mirkava a od kaslu si co užívala?

mirkava
19. dec 2014

@nikolal najprv som brala bezne dostupne lieky, ale to boli len také prírodné ktoré mi nič nezabrali a neskor mi dala plucna prej ALVESCO a este aj do nosa ale ten uz neviem ako sa volal, dokonca obsahuju hormony a beru ich astmatici.... musela som nieco brat lebo by to mohlo dopadnut zle.... a nemaj obavu drobec by viac trpel ak by si sa neliečila...

mirkava
19. dec 2014

@nikolal a vela vela tekutin caj zo SLEZU .... ono je toho dost vela co sa moze v tehotenstve....

saska.t
19. dec 2014

@nikolal kedze testovanie na tehotnych a miminkach je zakazane,vzdy tam musi byt napisane,ze to nie je vhodne a farmafirmy sa tym chrania pred pravnou zodpovednostou.. 😉

zahradka76
19. dec 2014

pleumolysin obsahuje kodein a ten by sa nemal v 2. a 3. trimestri, porad sa s farmaceutom alebo inym lekarom.

cerez
20. dec 2014

Ja som na zápal priedušnice brala v tehotenstve Bioparox, riadne nechutné, ale zabralo. A na kašeľ som mala Stodal.

zuzka1008
20. dec 2014

Ja som bola v tehotenstve tiež taká chorá, lekárka mi poradila homeopatiká, liečba trvala asi 8- 10 dni a bolo po chorobe, bola som spokojná, atb som odmietala

aristka
20. dec 2014

jedno si uvedom ,baktéria v tvojom tele je omnoho nebezpečnejšia pre dieťa ako nejaké atb alebo kvapky ,neviem či ako matka v očakávaní by som sa radila tu na mk a hlavne nechala sa ovplyvniť rečami ako farmy sa idú na teba hrabať ,ak ti zápal dutín prejde do chronicity ,budeš sa trápiť celý život a mať bolesti plus môže to skončiť operačne tj uvoľnenie dutín a nehovoriac ďalšie atb ,plus zápal bronchov môže skončiť pneumóniou a to nehovoriac možné iné komplikácie a možné následky na dieťati ...neviem ako je stará lekárka ,či si jej prvá tehotná mamička ,plus či to boli brané kultivácie a atb sú podávané cielene ,ale prínosové dutiny vyliečiš len atb ....inak ja sama som bola tehu na atb ,dieťa nemá následky ,poznáme známe ,ktoré mali aj zápal moč ciest a skončili na atb ,plus poznám aj pani ,ktorá ako tehu prežila polytraumu ,brala atb ,keďže podstúpila invazívne zásahy a bábo je ok...je to na tebe ..plus máš možnosť konzultácie s gyn.a inými všeob. lekármi ak si si neni istá ....mk nie je tá správna cesta...

radlinka
20. dec 2014

@nikolal ano bola som na to podobne, viackrat na ATB inak by som to nezvladla. Brala som celu skalu homeopatik, skusala vsetko. Na kasel asi sirup STODAL, dalej som uzivala aj Sinupret a potom aj Bioparox do nosa a hrdla. Pri takychto tazkych priznakoch jedine ATB, inak sa to ani neda. Dufam, ze ti robili aj vyter nosa a hrdla kvoli bakterii. Skore uzdravenie. Neboj vsetko bude ok len ziadny stres, pekne si oddychni, ziadne vylety von ci nakupy. Teraz je vsade vela virusov, tak si musis davat pozor a dostat sa z toho co najskor x

pianina
20. dec 2014

ahoj.Skus skorocelovy sirup od DR.Theis.ten mozu aj tehotne ten je na uvolnenie hlienov,ak mas suchy kasel a potrebujes tlmit tak skus STOPKASEL 🙂 a vela vela tekutin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre