Ako liečiť opakované zápaly močových ciest?

Zodpovedané
22. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 2 roky mám opakovane zápaly močových ciest. Najdlhšie som mala od nich pokoj len mesiac, inak s tým bojujem pomaly každý týždeň - dva.

Snažím sa dodržiavať pitný režim. Brala som Uro-Vaxom, antibiotiká a mám dobrú hygienu. I napriek tomu stále sa to opakuje aj keď sa naozaj snažím pre to robiť skoro všetko.

Čo by mi mohlo skutočne už pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri častých zápaloch močových ciest by mal byť vždy odobratý a vyšetrený moč na prítomnosť baktérií, podľa typu baktérií sa ordinuje následne antibiotická liečba.

Ak je moč opakovane negatívny, tak cestou urologickej ambulancie sa robia stery z močovej rúry na prítomnosť atypických baktérií, najčastejšie chlamýdií.

Pri častých zápaloch močových ciest sa odporúča užívať produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej a D-manózy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková