Ako liečiť rozšírené ileum?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

od novembra mám bolesť v pravom podbrušku a pod pravým rebrom. Doktor si najskôr myslel, že ide o slepé črevo. 4x som bola na pohotovosti a nebolo to ono.

Teraz mi sestra vybavila sono, kde ma podrobnejšie pani doktorka pozrela a zistila, že slepé črevo je v kľude. Zistila mi rozšírené črevo v ileu o 1 mm (že som tam mala stolicu) nad rámec aký má byť.

Odporučila vyšetriť stolicu na kalprotektín. Ak by bol pozitívny, tak kolonoskopiu. Čakám na výsledky. Stolicu mám pravidelnú každý deň a aj vetry sú ok. Odchádzajú len doobeda, poobede už nič.

Môže sa mi črevo roztrhnúť?

Dá sa to upraviť aj bez operácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi malé rozšírenie ilea, určite Vám nehrozí roztrhnutie čreva. Nemôžeme ešte hovoriť o operácii, keď nebola doplnená kolonoskopia. Preto je potrebné, aby ste bolo kompletne vyšetrená na gastroenterologii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková