Ako liečiť silný menzes, keď mám PCO a neodídené folikuly?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

mám PCO a menštruáciu som mala bez liekov tak 2-4x do roka. Bola veľmi slabulinká, ale trvala v priemere 14 dní. Doktor mi vysvetlil, že nemám cysty, ale len neodídené folikuly na vaječníkoch.

Začala som užívať Duphaston a Inofolic. Prvá menštruácia bola síce kratšia (8 dní), ale celých 8 dní som ju mala na svoje pomery extrémne silnú. Prvých 5 dní to bolo tak, že najväčší tampón a vložku spolu som musela meniť cca do hodiny, niekedy aj skôr. Posledné 3 dni som už vydržala len s tampónom na cca 2 hodiny. Predtým ešte za normálneho cyklu som v najsilnejších dňoch vydržala minimálne 3 hodiny, a to so stredným tampónom a bez vložky.

Na niečo také nie som zvyknutá, ale ani za čias, keď som ešte nemala PCO si nespomínam na takéto masívne krvácanie. Takisto som nikdy nemala problém s nejakými extra bolesťami a tentokrát som ich mala také, že sa mi až točila hlava. Bolo mi na vracanie a na odpadnutie.

Je to tým, že teraz sa tie premeškané menštruácie nakopili?

Snažili sa zadržané folikuly vylúčiť, a preto to bolo takéto masívne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka, na ktorú by mal odpovedať gynekológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková