Ako liečiť vysoký spodný tlak?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

mám vysoký spodný tlak. Brala som lieky, ktoré doktor skúsil vysadiť. Tlak si mám občas merať. Bežne si nameriam 130/95. Niekedy mi vyskočí vyššie. Častokrát mam aj ako keby búšenie srdca, ale tep mám v poriadku. Nepijem, nefajčím a nie som obézna.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota spodného tlaku 95 je hraničná. Preto by som Vám odporučila užívať každý deň Magnézium ako napr. Magnerot alebo Magnosolv.

Ak budú hodnoty tlaku nad 140/90, tak bude pravdepodobne potrebné zahájiť liečbu. To už však musíte riešiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková