Snaženie sa o bábo a vysoký tlak

18. aug 2021

Ahojte kocky , prosím Vás tie ktoré sa snažíte otehotnieť a mate vyšší tlak , užívate lieky niektorá NEBILET 5mg .
Dostala som tieto lieky na tlak keďže mavam búšenie srdca a vyšší tlak . Snažíme sa o babo , mám za sebou aj biochemické tehu . Moja otázka znie či je to v poriadku tieto lieky . Doktorka povedala že áno , preto ich napísala ale v príbal.letáku je napísané že sa neodporúča ani počas tehu , mne zas doktorka povedala opak , teraz som znamená z toho

vikinka292
18. aug 2021

Ahoj. Ja som ich brala ale len kvôli vyššiemu tepu ktorý spôsobovala tetania. Rok som brala polku každé ráno, po zlepšení tento rok vo februári som po dohode s lekárom dávala už iba jednu štvrtinu a chcela sa ich do pol roka zbaviť ale v apríli som otehotnela, to ze som tehotná som zistila až v 7tt a dovtedy som brala, v 14tt som sa dostala do nemocnice kde mi bol nameraný vyšší tlak a nasadený dopegyt, ten ale neberiem už, tlak sa vrátil do normy ale mam ho stále po ruke ak by vyskočil znova.
Ci je nebilet ok v tomto prípade neviem, mne Dr povedal, že ak by som otehotnela mam ihneď vysadiť

stanulienkat
18. aug 2021

Skus upravit tlak prirodzene, obmedzit solenie,fastfoody,mineralky. Aj si obezna schudnut. Ak vsetko je ok,potom uz len doverovat lekarke. Nelieceny tlak vie narobit sarapatu.

autor
18. aug 2021

@vikinka292
@stanulienkat Ach baby , ešte gynekologička mi hovorí nech mi predpise Dobegyt , tak som si ho pýtala a internistka má hneď zrušila že to nie .. choré . Neviem čo robiť , len internistka si išla svoje , a mohla som hocičo povedať

stanulienkat
18. aug 2021

Tak na druhej strane-internistka je odbornik na tlak a gynekologicka na..

leuska1991
18. aug 2021

Ja som brala dopegyt cele tehu,to sa moze a fakt vysoke davky,lebo som mala velmi vysoky tlak
Teraz som zase tehu a beriem len dopegyt. Na zaciatku som iba,hadam nebudu velke komplikacie ku koncu

maris5
18. aug 2021

Na tlak v tehotenstve sa uziva dopegyt. Vacsinou sa lieky menia ked zistis, ze si tehotna. Mne dopegyt nepomohol ked som uz nebola tehotna. Pocas tehotenstva mi pekbe drzal tlak.

autor
18. aug 2021

@leuska1991 gratulujem ☺️Nech je všetko v poriadku

primadona
18. aug 2021

@leuska1991 ahoj a aku dávku berieš?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuska1991
20. aug 2021

@primadona ja som brala 3krat denne 2tabletky uz ku koncu...doposial 3krat 1tabku

leuska1991
20. aug 2021

Dakujem🥰

primadona
21. aug 2021

@leuska1991 riadna dávka teda

leuska1991
21. aug 2021

@primadona a aj tak.som ho mala vysoky,nepomohlo az ,ked som porodila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre