Ako odstránim pľuzgier v nose?

Zodpovedané
8. jan 2019

Dobrý deň,

na okraji nosnej dierky sa mi urobil malý pľuzgier naplnený tekutinou a spuchlo aj jeho okolie. Je to bolestivé. Čím to môže byť a ako sa ho zbaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyrážky v okolí nosovej prepážky by sa nemali nikdy vytláčať, pretože táto oblasť je veľmi dobré prekrvená a nesprávnym vytláčaním sa môže veľmi rýchlo rozšíriť do okolia infekcia.

Na drobný pľuzgier na okraji nosnej dierky si môžete priložiť tampón namočený v alkohole, ktorý stiahne zápal v okolí. Ak však pľúzgiere pribúdajú a táto oblasť je bolestivá, treba navštíviť lekára, pretože môže ísť o herpetickú infekciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková