Ako postupovať ďalej pri silnej bolesti hrdla?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

od nedele ma trápi bolesť hrdla. Vo štvrtok som bola u lekára, pozrel sa mi do hrdla a povedal, že ho mám čisté. Spravili mi CRP, ktorý vyšiel negatívny. V piatok (dnes) som sa mala vrátiť na výter z hrdla. Výsledok bude až v pondelok, prípadne utorok.

Lekár mi nič nepredpísal, len mám hrdlo kloktať slanou vodou alebo Glimbaxom. Teraz som si ale všimla aj biele fľaky na mandliach (na boku). Hrdlo ma veľmi bolí najmä pri prehĺtaní, už začínam cítiť aj bolesť jedného ucha a mám pocit úplne vysušeného hrdla. Mám ročné dieťa, ktoré teraz prekonalo 6. chorobu a ešte ho dojčím.

Mohla som dostať od neho nejaký vírus?

Mohli sa mi tie fľaky vytvoriť až teraz, keďže ich zrejme počas výteru nezaregistrovali?

Mám navštíviť pohotovosť alebo počkať na výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie sa to javí ako angína.

Myslím si, že je potrebná antibiotická liečba, keďže sú mandle povlečené.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková