Ako postupovať pri opakovaných seknutiach v krížoch?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

v nedeľu ma už nie prvý raz seklo v krížoch. V nedeľu a pondelok som dostala injekciu Almiral a dvakrát denne užívam Diclovit. Okrem toho sa nahrievam suchým teplom, nepociťujem však žiadnu zmenu k lepšiemu. K obvodnému lekárovi sa nedostanem, jediná možnosť je ísť na pohotovosť v poobedňajších hodinách.

Môžem ešte užiť Almiral?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

Almiral Vám môžu podávať viackrát (aj 7 dní po sebe).

Seknutie v krížoch zvyčajne neprejde do troch dní. Chce to čas, lieky proti bolesti a pokojový režim.

Ak nebudete po týždni pociťovať úľavu, tak je potrebné zvážiť ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková