Ako sa dá znížiť tlak?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

kúpila som tlakomer na zápästie, pretože už dlhšie sa mi krúti hlava a niekedy mávam bolesti hlavy. Meriam si tlak druhý 4-5x do dňa. Doobeda som namerala 156/105 a tep 75. Neskôr je nižší, potom vyšší. Ale stále je vyšší ako 135/80, až k večeru sa to zníži.

Mám 35 rokov, vážim 55 kg, kávu pijem 1x za deň.

Mám ísť k lekárke?

Ako sa dá znížiť tlak?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri vyšších hodnotách krvného tlaku by ste si mali merať krvný tlak na ramene a nie na zápästí.

Hodnoty nad 140/90 sa považujú už za vysoký krvný tlak. Ak máte opakovane takéto hodnoty, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Je potrebné doplniť ďalšie vyšetrenia. Zatiaľ môžete užívať Magnézium, napr. Magnerot alebo Magnosolv.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková