Ako sa odstraňuje cysta v nose?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cysty v nosnej dutine.

Spôsobuje takáto cysta, že môžem dýchať nosom v ľahu len na ľavom boku?

Ako sa cysty odstraňujú?

Je potrebná celková narkóza?

Je možné, že mi vznikla cysta kvôli vybočenej nosnej priehradke?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ste mali na mysli cystu v prínosovej dutine. Ide o krátky operačný zákrok v celkovej anestéze. Samotná hospitalizácia trvá max. 3 dni a po operácii je v nose naložená tamponáda.

Čo sa týka ťažkostí s dýchaním, tak záleží to od veľkosti a umiestnenia cysty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková