Ako sa zbavím tmavých fľakov na tele počas tehotenstva?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý večer,

som v 33. týždni tehotenstva a na tele sa mi objavili tmavé fľaky.

Ako sa ich môžem zbaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v otázke nie je uvedené, kde sa tmavé fľaky na tele nachádzajú.

Počas tehotenstva majú ženy na tele niektoré miesta hyperpigmentované. Ide o poruchu rozmiestenia pigmentu, kedy dochádza k neprirodzenému stmavnutiu pleti.

Príčinou stmavnutia je zvýšená hladina hormónov u žien počas tehotenstva. Hyperpigmentácie sa objavujú na prsných bradavkách, na malých pyskoch, na línii medzi podbruškom a pupkom. Ďalej sa hnedé škvrny môžu objaviť na čele, lícach alebo nose. Môžu pretrvávať dlho a zhoršujú sa pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.

Toto sfarbenie kože zmizne zvyčajne niekoľko mesiacov po pôrode.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková