Ako zmierniť bolesť hlavy, hlien v hrdle a zimnicu v tehotenstve?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a už druhý deň mám neutíchajúcu bolesť hlavy na čele. Tiahne sa až k zubom. Mám hlien v hrdle, zimnicu. Teplotu mám zatiaľ iba zvýšenú.

Moja lekárka ma odmietla vyšetriť, vraj môžem mať Covid-19. Mám jej napísať o 5 dní ako sa mi darí a kúpiť si Stoptussin.
Bola som aj na antigénový test a vyšiel negatívny.

Ako si uľaviť od bolesti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v tehotenstve môžete užiť Paralen. Bolesť v hrdle si zmiernite Septilan pastilkami alebo Tantum verde. Na uvoľnenie hlienov môžete vyskúšať Stopkašeľ sirup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková