Ako zmierniť bolesti pri zápale žalúdka?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

momentálne som na PN kvôli zápalu žalúdka. Opakuje sa mi to takmer každý rok v tomto období. Vždy mi robia gastro vyšetrenia, ale výsledok je stále rovnaký.

Trápi ma, že napriek šetriacej diéte (ktorá mi už 3 týždne lezie krkom a občas ju vyvraciam, lebo mi to proste nechutí) a liekom, ktoré mi dala lekárka (Emanera, Buscopan, probiotiká, Algifen). Už neviem, čo mám robiť. Mám stále bolesti.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám nezaberajú lieky, ktoré máte od Vašej lekárky a gastrofibroskopia je v poriadku, tak za Vašimi problémami môžu byť aj psychické problémy. Napr. stres.

Z voľnopredajných produktov môžete ešte vyskúšať Iberogast kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková