Ako zmierniť silnú bolesť ucha?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení kvôli silným bolestiam ucha, kde mi zistili zápal 30%. Lekárka mi predpísala Uniflox na 7 dní a poslala na RTG.Tam bol výsledok pozitívny a odporučenie na rehabilitácie. Termín mám až na september.

Ucho ma stále veľmi bolí. Musím si dávať 2 Ibalginy, aby bolesť ustála. Kvapky do ucha som dobrala. Ucho mám citlivé. Bolesť nie je každý deň. Je to tak každý tretí deň a od bolesti sa idem zblázniť.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je potrebné doplniť opäť ORL vyšetrenie a skontrolovať uši. Ak je bolesť uší spôsobená dráždením nervov, ktoré inervujú túto oblasť, tak je vhodné navštíviť neurológa. Dovtedy môžete brať Milgammu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková