Akú liečbu mi odporúčate, keď ma štípe trubica?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

minulý týždeň som začala cítiť chrbát. O bolesť nešlo. Najprv som myslela, že či ide o pľúca alebo o priedušky. Od piatku ma začala štípať trubica a občas som mala nútenie zakašľať.

V pondelok som bola u doktorky a dýchanie bolo čisté. Hrdlo a uzliny boli ok. Teploty nemám. Doktorka povedala, že mám brať calcium,kvapky na kašeľ. Pijem prieduškový čaj. Keď sa to zhorší, tak mám prísť na stery. Keďže sa to nezhoršilo, tak som nešla. Je mi rovnako a možno trochu lepšie.

Kašeľ nie je dusivý, len tá trubica ma núti zakašľať. V pondelok a utorok som si dávala Ditustat a keďže mi došiel, tak od stredy si dávam Stoptussin. Doma mám aj Fenistil.

Akú liečbu mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o vírusovú tracheitídu, môžete pokračovať v užívaní Stoptussinu.

Ak nezaberá, tak môžete k nemu pridať Fenistil. Dôležité je byť doma a laicky povedané vyležať chorobu.

Ak by sa ťažkosti nezlepšili, tak na lekársky predpis je dostupný sirup Trifed, ktorý by mohol zmierniť Vaše ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková