Aký je Váš názor na KetoDiet, keď mám diabetes?

Zodpovedané
8. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som skúsiť KetoDiet, ale mám diabetes na PAD (Metfogamma 850 R-V), dobre kompenzovaný.

Aké sú rizika? Nerada by som to konzultovala so svojou diabetologičkou. Ona preferuje skôr športovú aktivitu. Na to ja fakt nie som a ani nemám čas.
Pomaly sa mi síce darí chudnúť (zo 130 na 112 kg), ale potrebujem sa dosť rýchlo dostať pod 100. Potom mi zase stačí 1 - 2 kg za mesiac.

Aký je Váš názor na KetoDiet?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe štúdii, ktoré boli realizované v USA vyplýva, že ketodiéta môže viesť k významnejšiemu zlepšeniu kontroly hladiny cukru v krvi a k strate hmotnosti.

Dôležité je sledovať si hladinu cukru v krvi, riziko vzniku ketoacidózy u DM 2.typu je nižšie ako u DM 1.typu, avšak pri tejto diéte môže byť zvýšené ketóny v moči, preto by sa mal častejšie kontrolovať moč na ketóny močovými prúžkami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková