Vaše skúsenosti s KetoDiet

konik_testuje
2. mar 2016

KetoDiet je značka obľúbenej proteínovej diéty, ktorá je určená pre riešenie strednej a vyššej nadváhy. Základom sú špeciálne proteínové jedlá, ktoré nahrádzajú v priebehu diétneho plánu bežné jedlá, a umožnia vám pomocou ketózy spáliť vaše uložené tuky. V ponuke KetoDiet sú proteínové nápoje, omelety, polievky, tyčinky a ďalšie typy jedál, ktoré vás zasýtia a poskytnú všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály, ktoré budete v priebehu chudnutia potrebovať.

Radi vás necháme otestovať výrobky, aby ste samy spoznali, ako efektívna diéta je, ako vám tento spôsob chudnutia bude vyhovovať, a zistili ste, že sa vďaka tomuto "pomocníkovi" môžete naučiť pravidelnému jedálničku aj vhodnej skladbe vašej dennej stravy.

Sledujte skúsenosti s KetoDiet a recenzie našich používateliek. Každý pondelok 🙂
dragulka
14. mar 2016
Ahojte, od dnes 14.3. začínam testovať diétny program KetoDiet Médium.

S aktuálnou váhou 93,7 kg a mierami pás 96cm a boky 107 cm, by som rada zhodila aspoň 10 kíl, aj keď ideálne 15 kg by potešilo viac 😎

Dnešné ráno som už začala s matcha čajom s príchuťou ananásu, na desiatu nápoj s kávovou príchuťou, na obed kuracia polievka a za chvíľku sa vrhnem na banánový nápoj. Na večeru má čaká omeleta so zeleninou. Zatiaľ sa to celkom dá, aj keď myšlienky behajú po dákych tých keksíkoch, cukríkoch, či iných malých mňamkách, ktoré sa dajú "zobať" v práci počas dňa 😃

Zatiaľ však odolávam a dúfam že to tak aj dlho vydrží ]-( Príspevky s recenziami a fotkami Vám budem označovať s hastagom #test_ketodiet, prípadne ich nájdete na mojom blogu. Tak držte palce, aby diéta bola účinná a vôľa viac než trvalá 😃
minuskad
15. mar 2016
Môj boj s váhou začal po pôrode. Nebolo to také zlé, no viete ako to chodí. Začala som sa zdravo stravovať a cvičiť. Váha šla dole velmi pomaly a vraj to bolo tým, že kojím. Tak som sa rozhodla, že s tým začnem, keď dokojím. Po dokojení všetky moje snahy dopadli rovnako. Plus kila navyše 😔 a preto mám teraz o 10 kíl viac ako po pôrode

Keď som zahliadla konkurz na ketodiet v projekte @konik_testuje s malou dušičkou som sa zapojila. Keďže s váhou bojujem neúspešne už rok, tak to bola super príležitosť.

A KetoDiet si ma vybrali!

Odvtedy ma ženie veľká motivácia a sila 😊

Myslím, že jeto super štart v stravovaní a po 9 týždňovom programe chcem pokračovať ďalej v zdravom stravovani a športovaní. Tak mi pán Boh pomáhaj. 😁

Mojím cieľom je konečne sa mať rada, nehanbiť sa a vmestiť sa do pred tehotenského oblečenia. Cítiť sa zdravo a dobre. Pozitívne.

Za 9 týždňov by som chcela schudnúť 9-10 kil, po programe ďalších 10 ale to už predbieham 😁 Pred tehotenstvom som mala v priemere okolo 55 kil. Teraz mi bude stačiť aj 60 😁

Nemám žiadne kontraindikácie, ktoré by mi neumožňovali držať túto dietu. Preto dúfam, že všetko pôjde podľa plánu.

A tu sú moje miery. Som proste priestorovo veľká, resp. nízkotučná 😁

Výška. 158 cm

Váha: 76,8

Pás: 84 cm

Boky (zadok) : 119 cm
tichanska1
15. mar 2016
Poznáte to, keď si stále hovoríte, že začnete chudnúť od pondelka... ÁNO, áno aj ja som moje diéty odkladala na pondelok.... A ten pondelok práve dnes nastal 🙂

Od dnes som sa zaťala a rozhodla som sa dať zbohom svojim 108kg pri výške 180cm.

Moje miery sú :
-Pás 105cm,
-Boky 120cm,
-Prsia 119cm.

A keďže netrpím žiadnymi zdravotnými problémami, môžem sa do toho pustiť. Kalkulačka KetoDiet mi ukázala tento hrozivý výsledok, preto je mojim cieľom schudnúť min.15kg a viac. Verím, že sa mi to podarí. Držte mi silno palce 🙂
minuskad
21. mar 2016
Výsledky po TÝŽDNI sú TU 🙂

...a je tu pondelok, prvý pondelok s magickými číslami 😃 Pred týždňom som začínala svoju púť s KetoDiet. Tešila som sa, no bála zároveň. Netušila som, do čoho som šla. Prvý týždeň je asi stále pri zmene v stravovaní najhorší. Áno, boli chvíle, kedy som si musela zamestnať myseľ a niečo robiť, aby som nemyslela na jedlo. Človek je aj hladný, veď má roztiahnutý žalúdok 🙂

No ak to zhodnotím, musím uznať, že na každé jedlo som sa tešila, všetko bolo chutné a z povolenej zeleniny som si mohla vyskladať jedálniček, aký som chcela. Napríklad som si obľúbila baklažán, ktorý má pred tým nelákal a konečne mám pod palcom svoj pitný režim. Myslím, že to nebude také ťažké, ako som si predstavovala, práve naopak. Určitý režim, stanovené jedla ukážu tu správnu cestu, ako sa stravovať a hlavne naučia pravidelne jesť. Cesta je ešte dlhá, ale toto boli moje také pozitívne postrehy, ktoré vnímam ako veľmi dôležité a teda sú pilierom tejto diéty.

A tu sú čísla po TÝŽDNI 🙂 Pre svoju potrebu som si merala aj iné miery, tak sa s nimi podelím.

14.3. - 21.3. 2016

*Váha ---- 76,8kg / 72,7kg čo je - 4,1kg
*Obvod pásu ---- 84 cm / 80cm teda - 4 cm
*Obvod bokov ----119cm / 118cm teda - 1cm

Ostatné miery

*Prsia ----100cm / 96cm teda -4cm (áno teším sa z toho 😃)
*Pupok ----100cm / 96 teda -4cm
*Stehno 73cm / 69cm teda -4cm ( hip hip huraa)
*ruka a lýtko nezmenené🙂

Fotky zmeny pridám po troch týždňoch, teda po prvom kroku. Ja som spokojná, hoc určite veľká časť kíl bola voda 🙂
tichanska1
21. mar 2016
Dnes je to presne týždeň čo som sa vydala na neľahkú cestu 🙂 Ale dnes ma veľmi potešila moja váha, ktorá ukazovala o 2kg menej ako pred týždňom. Od rána som si spievala a svoje kolegyne som sa snažila nakaziť dobrou náladou.

Mimochodom jedna moja kolegyňa začína držať Ketodiétu od tejto stredy, tak sa veľmi teším, že som ju dostatočne namotivovala 🙂

Moja motivácia a odhodlanie sú veľmi veľké a verím, že o týždeň bude môj výsledok ešte lepší. Som plná energie a už ani nie som taká hladná ako na začiatku.

Za týždeň sa mi podarilo schudnúť z mier, ktoré uvádza tabuľka nižšie.

Výzor sa zatiaľ veľmi nezmenil 🙂 Ale nohavice sú už volnejšie 🙂

Vedľajším efektom tejto diéty je hromada voľného času, ktorú som trávila upratovaním🙂

O týždeň sa vidíme opäť 🙂 #test_ketodiet
dragulka
21. mar 2016
A je to tu! 1.týždeň testu Ketodiet je za mnou a prišiel čas na prvé výsledky, zhodnotenie a samotné hodnotenie. Tak pekne po poriadku.

Tento diétny program Vás otestuje nielen v disciplíne ale aj v pozornosti a sústredenosti a nie raz otestuje aj Vašu pamäť. Prvá zmena na ktorú som si musela zvyknúť je pravidelnosť v jedení. Naozaj pravidelnosť. Nečakať kým mi cvrčkovia pustia sonátu v žalúdku ale naozaj pravidelne jesť každé 3 hodiny od zobudenia. Výhodou nápojov je, že pred odchodom z domu si všetko nasypem do šejkra a v aute smer práca si doprajem k ranným hláškam Juniora a Marcela aj raňajky.

Jedla ma svojou chuťou prekvapili. Na prvý pohľad som sa obávala, že budem ako Mat Damon na Marse. Pustím tabletku do vody, k tomu prášok, nechám napučať a voalááááá pečené kura s ryžou. No to isto. Nič také sa nekonalo. Avšak nie je to ani ako chuť z iného sveta. Príchuťové tabletky su aromatické a veľmi príťažlivé. Už prvý dojem vo Vás spustí reflex a začnete slintať nad šťavnatým ovocím a to hlavne pri chutiach – granátové jablko, malina či ananás.

Všetky jedlá sú chutné a keď si k tomu dám aj povolenú zeleninu je to hotová mňamka. Chute nie su fádne a práve tým, že sa možu používať aj koreniny, nemám pocit, že by som denne jedla to isté. Celkovo môžem zhodnotiť, že doteraz ani jedno jedlo si nepodalo ruku s dáviacim reflexom.

No a to najdôležitejšie

Moje štartovacie miery vs. Nové miery :

pás : 96 cm pôvodne / aktuálne 86 cm čo je mínus 10 cm
boky : 107 cm pôvodne / aktuálne 100 cm čo je mínus 7 cm
váha : 93,7 kg pôvodne / aktuálne 90,4 čo je mínus 3,3 kg

Pokiaľ to bude takto pokračovať aj naďalej, verím, že už o tri týždne dosiahnem svoj cieľ.
minuskad
28. mar 2016
Veľkonočné sviatky pomalinky končia a ja prinášam ďalšie výsledky chudnutia.

Druhý týždeň s Ketodiet je za mnou a musím povedať, že teda nemám už vôbec pocit, že držím diétu. Je pravda, že pri pečení zákuskov mi sliny tiekli až po kolená, ale pekne sa dalo odolať nástrahám🙂 Dokonca aj na návštevách, hoc vysvetľovanie bolo zložité.

Čo ma teší je fakt, že absolútne nemám chuť na sladké. Ani keď sa rozčúlim 😃 Pred tým, som si nervy obaľovala čokoládou, teraz mi fakt nechýba.

Hlad medzi jedlami už vôbec nepociťujem, telo mi samé po troch hodinách oznamuje, že je čas jesť. Energie mám na rozdávanie a tak sa začínam tešiť na cvičenie, ktoré je povolené v druhom kroku, teda po troch týždňoch.

Prišla som nato, že taký varený petržlen, zeler či kaleráb vie nahradiť zemiaky. A chuťovo je tak jedlo aj výražnejšie. Túto zeleninu používam do polievok, najradšej do guľášovej, či rezancovej. A tak sa stane Ketodiet polievka plnohodnotné jedlo, ktoré ma zasýti na dlhý čas. Vyskúšala som aj nové príchute do nápoja a teda napríklad príchuť Cookie mi chutí asi najviac a je to moja chvíľa, ked si proteínový nápoj vychutnávam ako kakauko😃

S výsledkami po ďalšom týždni som spokojná, cítim sa lepšie, ľahšie a teší ma, že sa pomaly ale isto blížim k začiatočnému číslu 6 🙂 (na váhe)

A tu sú výsledky🙂

14.3. - 28.3. 2016
14.3. 21.3 28.3
*Váha ------------ 76,8kg / 72,7kg / 71,5
*Obvod pásu ---- 84 cm / 80cm / 79cm
*Obvod bokov ---119cm / 118cm / 117cm

Ostatné miery
14.3. 21.3 28.3
*Prsia -------------100cm / 96cm / 94cm
*Pupok -----------100cm / 96 cm / 95cm
*Stehno-----------73cm / 69cm / 69cm
*ruka a lýtko nezmenené
tichanska1
28. mar 2016
Ďalší týždeň s Ketodiet je za mnou a musím sa priznať, že nebol úplne 100%ný. Počas víkendu som neodolala rezníku pod nátlakom prababky a mojej krstnej mamy.

No však povedzte prababke, že máte diétu na Veľkú noc....

Ale každopádne to nič nemení na tom, že pokračujem ďalej a aj váha sa za tento týždeň pekne pohla.

Hlad už necítim vôbec, po troch hodinách už viem, že treba jesť az bez budíku.

Stále som plná energie a teším sa na športovú akivitu. Dokonca ako motiváciu som si kúpila aj nové tenisky 🙂

Tu sú moje výsledky po 2 týždňoch s Ketodiet:
dragulka
28. mar 2016
Hovorí sa, že prvý týždeň je vždy najťažší. No nie je to pravda. Teda aspoň u mňa nie. Počas druhého týždňa moje telo prišlo na to, že srandu si nerobím a s tou stravou to myslím úplne vážne. Prekonávala som rôzne kritické hranice. Fyzické i chuťové. Nelákajú ma ani tak chute na čokoládu, či hamburger, no skôr mandarínka, ochutená minerálka či zeleninový šalát s paradajkou, tuniakom a syrom.

Kritické sú hlavne víkendy. Nie pre plnú chladničku doma, no pre režim. Dlhé vyspávanie či ponocovanie pri filme je hotovým kameňom úrazu. Prvýkrát v historíí svojej existencie sa teším do práce 🙂

No nebudem Vás zdržiavať. Tu sú miery v poradí začiatočné / po 1.týždni / po 2.týždni

pás : 96 cm / 86 cm / 82 cm čo je mínus 4cm po 2.týždni
boky : 107 cm / 100 cm / 97 cm čo je mínus 3cm po 2.týždni
váha : 93,7 kg / 90,4 / 88,4 kg čo je mínus 2 kg po 2.týždni

Tajne dúfam, že tento 3.týždeň bude rýchly a ľahký. Už teraz sa teším na to kedy začnem jedlo hrýzť a nie piť 🙂
minuskad
4. apr 2016
Dnes je 21 dní, ktoré ubehli ako voda. Manžela som ešte neprizabila, myslim, že ani neprizabijem 😃 Tento týždeň bol pre mna úprimne - kritický. Bola som mlsná, všade, prisahááááám VŠADE tu na MK na mna vyskakovali samé dobroty, kysnuté cesto, chlebík, zákusky. OCH 😃 Skupiny so zameraním na jedlo som pre istotu neotvárala.
Keto jedlá mi chutia, stále zasýtia, no človek by už aj prijal troška zmenu 🙂

Musím povedať, že moja psychika pracovala na plné obrátky. Vedela som, že tento tretí týždeň váha pojde dole omnoho pomalšie, ale centimetre na ZADKU ma zachránili. Moja najhoršia partia sa zmenšila. No kedže sa moje dni blížia, cm na prsiach vyskočili o 2 cm viac.

Po troch týždnoch prechádzam do druhého kroku Ketodiéty. No a dnes je deň, kedy pridávam do svojho jedálnička vlastné bielkovinové jedlo a nové druhy zeleniny. HURÁ 🙂 V tomto kroku, ktorý bude tiež trvať 21 dní už pridávam cvičenie 2x do týždna. Keďže ma včera zmohla choroba v podobe bolesti hrdla a upchatých dutín, tak uvidím ako bude s cvičením. Ľahké kardio a pár cvikov som už zaradila minulý týždeň, tak asi si dám pár dní oddych, kým choroba neustúpi 🙂

A tu sú moje výsledky, už zoradené v tabuľke. Červená farba značí nárast, zelená stagnáciu. Váha dva dni pred dnešným oficiálnym vážením bola o 300g nižšia, no rozhodla sa troška zvýšiť 😃
dragulka
4. apr 2016
A je to za mnou! Úprimne, teším sa. Posledný týždeň bol náročný. Nie chuťami, nie myšlienkami na dobroty ale samotnou nechuťou k niečomu čo jete posledné 3 týždne. Samotné jedlá sú, ako som už spomínala chutné, no aj keď niečo chutné jete 3 týždne tak máte toho plné zuby. A to doslova.

Najväčším problémom či nedostatkom čo som vnímala najmä u seba bola absencia slaných jedál a tzv. „chrumkajúcich“. Proste jedlo čo musíte požuť, nie vypiť. Som typ všežravca ktorý uprednostňuje slané pred sladkým. Zbožnujem syry, ovocie, zeleninový šalát s cibuľou, paradajkou a tuniakom. Sladenú minerálku, vychladenú kolu po obede, či mandarínku alebo oriešky len tak pred TV. Toto všetko už tri týždne nemám. A ešte dlho mať nebudem. Teda aspoň niečo z toho.

Čo som si však za posledné týždne všimla je naozaj množstvo cukru ktoré som prijímala denne. V akekoľvek forme. Teda u mňa najčastejšie vo forme pečiva, cestovín, ovocia a sladených minerálok, či džúsov. Naučila som sa, že keď mám ťažký deň tak určite na energiu nepotrebujem do chrumkava prepečenú taštičku, poriadnu porciu čínskeho menu, kolu či večer k telke nemusím chrúmať lupienky a uspokojím sa aj s uhorkou.

Dnes začínam 4.týždeň kedy už mám povolené nové druhy zeleniny – spomínaná paradajka + bielkovinové jedlo. Verte mi, obed som si neskutočne vychutnávala 🙂 morčací steak so zeleninovým šalátom. To Vám bol zážitok 😃

A ako bonus som si dnes pohodlne obliekla svoje o 2 čísla menšie rifle od tých s ktorými som túto diétu začínala.

Tu sú miery v poradí začiatočné / po 1.týždni / po 2.týždni / po 3.týždni

pás : 96 cm / 86 cm / 82 cm / 80 cm čo je mínus 2cm po 3.týždni

boky : 107 cm / 100 cm / 97 cm / 96 cm čo je mínus 1cm po 3.týždni

váha : 93,7 kg / 90,4 / 88,4 kg / 87,4 kg čo je mínus 1 kg po 3.týždni
tichanska1
4. apr 2016
Mám za sebou tretí týždeň s Ketodiétou a musím povedať, že moje okolie si začína všímať zmenu. Ručička na váhe sa síce veľmi nepohla, ale centimetre neklamú 🙂

Podarilo sa mi obliecť si už o číslo menšie rifle, lebo moje pôvodné sú mi už dosť voľné.

Konečne som sa naučila robiť omelety a všetky Ketojedlá a lá šefkuchár bez čapice.
A keďže dnes som si už mohla dopriať jedno normálne bielkovinové jedlo, pochutnala som si na šalátiku s losom a gréckym jogurtom - nikdy nechutil lepšie 🙂
Som rozhodnutá v tejto diéte pokračovať aj po 9 týždňovom programe a pevne verím, že sa dostanem na 90kg.
A s takýmito mierami prechádzam do druhej fázy Ketodiéty:
tichanska1
11. apr 2016
Už ubehol mesiac odvtedy, čo som sa dala na testovanie Ketodiety 🙂

Musím povedať, že to bol miestami ťažký mesiac, ale úbytok váhy -5kg ma poháňa ďalej.

Tento týždeň bol vďaka jednému normálnemu (zdravému jedlu) oveľaaaa lepší, na toto jedlo som sa vyslovene tešila.

Musím povedať, že kuracie stehno od svokry nikdy nechutilo lepšie 🙂

Môj stravovací plán momentálne vyzerá takto:

8:00 - raňajky kaša Ketodiet (čokoládová, vanilková, jablková)

11:00 - proteínový nápoj Ketodiet s rôznou príchuťou

14:00 - Polievka alebo omeleta Ketodiet

17:00 - dve tyčinky Ketodiet

20:00 - jedno zdravé bielkovinové jedlo.

Viem, že nie je zdravé jesť najviac večer, no mne to inak nevychádza. Hlavné je, že váha ide dole. Tento týždeň išla dole o 1,1kg. Ostatné miery je vidno v tabuľke nižšie.

Mojou vysnívaná váha je zatiaľ 90kg a za odmenu si kúpim krásne šaty na kamoškinu svadbu, takže mám motiváciu 🙂
minuskad
11. apr 2016
....To vážne už prešli 4 týždne? Neuveriteľné. Ani neviem ako a je mesiac chudnutia za mnou. Bez jediného prehrešku. Verte, čudujem sa tomu aj ja 😃 Teda ak nerátam jedinú ochutnávku jedla. Manžel mi tvrdil, že sa to na masové guľky nepodobá 😃 Ani keď som ich prerobila. No mal pravdu 😃
Tak idem zhrnúť posledný týždeň, ktorý bol teda fakt pre úžasný. Do jedálnička sme si mohli zaradiť nové druhy zeleniny a jedno bielkovinové jedlo denne. Novinkou bol aj šport 2x týždenne.
Nikdy som si nevedela tak vychutnať rybu, kuracinu, či takú praženicu 🙂 Jedlo som sa naučila vychutnávať, každé jedno sústo. Proste ho nenahádzať do seba, ako to my mamičky na materskej máme vo zvyku. Stratégia diéty je teda veľmi dobre premyslená😃

Na šport som sa tešila, zvolila som kardio cvičenie, skákanie cez švihadlo a pár cvikov na celé telo. Svaloviva ma neminula, no ten pocit mám rada, až sa sama sebe čudujem, ako som mohla zájsť so svojou váhou tak ďaleko.

Čo je nové teda po mesiaci? Nový šatník zatiaľ nepotrebujem, kedže som nosila veci na štýl ,,kým sa do nich vopchám,, alebo po našom ako ,,hurka,, (pozn. jaternica) 😃 rifle mi nové netreba, no konečne v nich nie som natrieskaná a tričká toho znesú viac. Horšie je na tom spodné prádlo, potrebujem menšie podprsenky 😃

Hladná nie som vôbec, práve som dokonca dojedla večeru ( okolo 20:35).
Obrovské pozitívum je, že sa mi výrazne zredukovala celulitída a vyčistila tvár od akné 🙂
A tu su moje miery 🙂
Zelená farba znamená stagnáciu oproti poslednému meraniu.
dragulka
12. apr 2016
4.týždeň Ketodiet je zároveň 1.týždeň druhej fázy. Ako som spomínala naposledy, od tohto týždňa sa pridáva jedno bežné jedlo ktorého podstatu tvoria bielkoviny a zelenina. V praxi to znamená buď mäso alebo vajcia alebo syr. Nie kombinácia týchto zložiek.
Až teraz si skutočne uvedomujem aké náročné je vybrať si na obed menu ktoré by zodpovedalo týmto kritériam. Skutočne. Nesmie to byť nič vyprážané, žiadne čínske hogo-fogo menička aj keby to je tofu alias kura zvláštnej chute a zabudnúť možete aj na prívarky či sviečkovú.

Najčastejšie mojou voľbou teda bol šalát z čerstvej zeleniny s tuniakom alebo kuracím mäsom prípadne kurací plátok na grile, prekvapujúco opäť so zeleninou. Prisahám, že dnes pri pohľade do zrkadlá sa mi zdalo, že mi zarastajú uši a špicatejú. Vážne. Len dúfam, že ma o ďalšie 4 týždne manžel nebude ponúkať do Zoo ako gigantického domáceho zajaca.

Čo sa týka Keto jedál prišla som do štádia kedy už nemôžem jesť omelety. Je to náročné a pre mňa veľký boj a tak som si tento druhý krok naplánovala bez omeliet a nehrádzam ich nápojom. Možno je to tým, že som nebola ani predtým naučená jesť toľko vajec a tak sa to vo mne akosi spriečilo a naordinovala som si pauzu. Verím, že v ďalšom kroku na ne opäť dostanem chuť inak sa budem musieť stať majstrom kamufláže vaječnej omelety. Nuž, čo Vám poviem. Chcelo by to viac jedál aby to bolo zaujímavejšie a pestrejšie.

Tu sú miery v poradí začiatočné / po 1.týždni / po 2.týždni / po 3.týždni / po 4.týždni

pás : 96 cm / 86 cm / 82 cm / 80 cm / 80 cm takže pás sa tento týždeň nezmenil
boky : 107 cm / 100 cm / 97 cm / 96 cm ani boky sa tento týždeň nezmenili
váha : 93,7 kg / 90,4 / 88,4 kg / 87,4 kg / 86,4 kg čo je mínus 1 kg po 4.týždni

#test_ketodiet @gradan
minuskad
18. apr 2016
Velky vorvan sa meni na maleho. A vraj je to uz pekne vidno 🙂 Velmi ma to tesi, doteraz som na sebe zmenu nebadala, no musim povedat, ze pozeram na seba dost kritickym okom😃 Cize ak sumarne zhodnotim svoje doterajsie chudnutie, tak rozdiel vidim v mojom pase a celkovo mi splaslo brucho. Ruky mi neposobia tak velmi robustne a zadok sa sice zmensil, no stale je na nom dost tuku 😃

Chudnutie uz beriem nejak automaticky, no tesim sa na treti krok, kedy uz budem jest viac bielkovinovych jedal a konecne sa budem pomaly zbavovat tych ketodiet sackov🙂 No este si tyzden budem musiet pockat🙂
Cvicenie je fakt drina, spojazdnila som svoj hrudny pas s hodinkami a sledujem si, aby som pocas cvicenia bola v spalovacej faze. Pre moju vahu je to tep 120-140 uderov srdca za minutu. Na spalovanie tukov sa tato hranica nema prekrocit. Je to velmi dobry pomocnik, ukaze vam, kedy treba pridat, ci zas ubrat 🙂

A ake su moje vysledky?
Ide to samozrejme pomalsie, ale ja som spokojna. Myslim, ze chyba je aj v tom, ze som polavila z pitneho rezimu. Musim sa polepsit. Momentalne som bez svojho pc, tak tabulka je robena nanovo, cize improvizacia🙂
tichanska1
18. apr 2016
Prehupla som sa do druhej polovice mojej diétky a všetko ide tak ako má.

Váha sa síce pohla len o pol kila, ale to my vôbec nevadí. Viď tabuľka nižšie.

Začala som cvičiť passion4profession - krátke videá na precvičovanie rôznych partií, ale aj celého tela.

Jasné, že na začiatok som si pustila hneď Level 2 a po 7 minútach cvičenia som si myslela, že na nastala moja posledná hodinka 🙂Ale nakoniec sme sa skamarátili a cvičíme si spolu.

Bielkovinové jedlo si dávam hlavne na večeru, tá je pre mňa odmenou po celom dni.

Telo si už tak zvyklo na jedenie každé 3 hodiny, že si samé jedlo vypýta. V tomto režime jedenia plánujem určite pokračovať aj po skončení diéty.
dragulka
19. apr 2016
5. týždeň je za mnou a musím zhodnotiť, že so zaradenou 5.rýchlosťou. Neviem ani kedy a ani ako mi vôbec ubehol. Diétu prestávam vnímať. Nastala vo mne automatika. Ráno v aute po ceste do práce nápoj, v práci káva na zobudenie, po nej pohár vody, už je čas na nápoj, trochu tvárenia sa, že pracujem, odchod na obed - ten tvorí bielkovinové jedlo, po obede nápoj s príchuťou kávy - statočné klamstvo, že je to druhá káva a ani neviem ako je tu podvečer a večer a s nimi ďalšie 2 jedlá.

Tento týždeň ubehol bez výrazných zmien, problémov či iných výkyvov. Čo sa týka športu nemám zaradený šport ako taký avšak pridala som viac bežného pohybu. Dlhšia trasa ráno do práce pešo, chodenie po schodoch, víkendy plné makania na záhrade, prechádzky. Také tie bežné denne činnosti ktoré som doteraz nahrádzala autom, či leňošením pred TV.

Od ďalšieho týždňa však plánujem zaradiť bicykel tak držte palce nech ho nenájdem v objatí hrdze.

Inak spomínate si na ten zelený zápisník ktorý som spomínala v prvom článku ? Ak by ste ho niekde stretli dajte mi prosím súradnice. Tento týždeň som ho ešte nevidela.

Tu sú miery v poradí po 2.týždni / po 3.týždni / po 4.týždni / po 5.zýždni

pás : 82 cm / 80 cm / 80 cm / 77 cm čo je mínus 3 cm
boky : 97 cm / 96 cm / 96 cm boky sa nezmenili
váha : 88,4 kg / 87,4 kg / 86,4 kg / 86 kg čo je mínus 0,4 kg po 5.týždni

#test_ketodiet @gradan
tichanska1
25. apr 2016
Mám za sebou šiesty týždeň s Ketodiet a prechádzam do tretej tretiny môjho boju o lepšiu postavu.

Šiesty týždeň bol pre mňa veľmi náročný. Na každom kroku nejaká chutná nástraha, až som cez víkend neodolala bryndzovým haluškám. Som len človek a tá slaninka tak pekne voňala... Ale nevadí, občas treba dať telu počas diéty aj mierny šok.

Toľko moje priznanie - na úvod.

Začal sa siedmy týždeň mojej diéty, čo znamená, že pridávam ďalšie zdravé jedlo do jedálnička. Na obed a na večeru si už môžem dať takéto jedlo a pomaličky privykať telo na bežný chod.

Za posledný týždeň som schudla vyše 1kg, ako je vidno v tabuľke nižšie, aj centimetre postupne ubúdajú.

Na záver diéty dodám porovnávacie fotky pred diétou a po 9 týždňov diéty. Ešte je stále čo vylepšovať, ale už teraz je vidno pekný rozdiel 🙂
minuskad
26. apr 2016
Preslo 6 tyzdnov. Clovek si ani neuvedomuje, ako ten zivot letiiiii. Prechadzam do tretieho kroku, co pre mna znamena uz len 2x Keto jedlo a 3x vlastne bielkovinove jedlo. Co vam poviem, prave tlacim olomoucke syrecky a mam pocit, ze je to to najlepsie, co som kedy jedla 😃
Ale podme k minulemu tyzdnu 🙂 Musim povedat, ze neviem, ci je to psychika alebo dobra strategia tejto diety, ale tie tri tyzdne na jeden krok su tak akurat, kym cloveku sibne 😃 A pride zrazu zmena🙂
Tento tyzden bol tazky. Zacala som byt zase hladna po hodine a pol. Pripisujem to tomu, ze mi ketoza sa znizila na minimum, aj ked pritomna bola. Neviem, ci je to cvicenim alebo tym, ze som si dopriala viac kavy. Ale na zmenu som sa tesila 🙂

Vaha sa pohla smerom dole, den nato vyletela o viac ako kilo hore. Ciste hormonalne rosambo 🙂 Preto svoje skoro kazdodenne vazenie beriem s rezervou.
Nizsi pokles vahy pripisujem tomu, ze cvicenim budujem svalovu hmotu a ta je tazsia ako tuk. Cm napriklad na zadku sli pekne dole a pohlo sa aj lytko:) Na ruke si uz asi budujem bicepsy 😃

Tato dieta je ucinna, fakt musim odcenit, ze ma uci spravne sa stravovat, kedze v stravovacom plane sa postupne pridavaju nove potraviny, zelenina a bielkoviny, tak clovek si to obmiena, skusa varit nieco nove. Ja som napriklad 1x ochutnala morske plody🙂
A tu su moje uspechy. Myslim, ze to ide velmi pekne, tak akurat 🙂
dragulka
26. apr 2016
6.ty ? To vážne ? Kedy ? Ako ? No vážne akooo a vôbec kedyyy ? Asi tak som sa zamýšlala v pondelok ráno keď som si uvedomila, že od tohto týždňa mám už len dve Keto jedlá a 3 klasické jedlá bohaté na bielkoviny. Ale vážne. Stále tomu nemôžem uveriť a stále to prepočítavam. Vlastne aj teraz, kým čítate túto vetu ja používam prsty na výpočet ako prváčik. No poviem Vám ubehlo to rýchlo. A hlavne posledné dva týždne. U mňa v tomto nastal neuveriteľný stereotyp a hlavne vďaka nemu neviem kde sa podeli posledné dva týždne. Kedže neverím ani vlastným prstom musela som skontrolovať moje spolubojovníčky v teste či skutočne aj ony hodnotia 6.týždeň.

Už tomu je tak. 2.fáza je ukončená a hor sa do tej poslednej. Od tohto týždňa začínam pridávať 3 jedlá ktoré si musím pripraviť vopred hlavne do práce. Prvotný jedálniček vyzerá približne takto :
raňajky - proteinový nápoj
desiata - biely jogurt
obed - kuracie mäso na zelenine
olovrant - proteinová tyčinka
večera - zeleninový šálat s tuniakom

Všimli ste si ? Žiadne vajcia 🙂 Áno, správne. Stále ich nemôžem ani cítiť. Nech majú akúkoľvek podobu, čo sa vajec týka tie začnem jesť asi tak v máji roku 2018. Bez srandy. Ktorékoľvek jedlo by som si bez zaváhania dala opäť zas a znovu pokiaľ sa nevolá vaječná omeleta. Už len vaječnú škrupinu keď vidím som najedená. Tento problém je však len vo mne samej. Hold nie som vaječný typ.

Čo sa chutí týka dá sa to už ľahšie zvládnuť. Odvykla som si od pochutín k TV. Chrumky, pukance a zemiakové lupienky ma už nelákajú a zisťujem, že ten film stojí za to aj bez chrumkania. Taktiež aj sladené nápoje sa dajú ľahko nahradiť s Ketodiet sirupom a pokiaľ máte možnosť vyrobiť si sódovku s pridaním sirupu je z toho výborný sýtený nápoj.
Telo sa už samo nastavilo na pravidelný režim a bez odpočtu hodín a rozvrhu viem presne kedy nadišiel čas na jedlo. Čo však pociťujem ako mínus je, že som si tak zvykla na chuť týchto jedál, že ich už nezapíjam vodou a tak poklesol môj priemer pitného režimu. Opäť sa musím strážiť a sledovať koľko vypijem aby som aspoň tie 2 litre denne dodržala.

Ako správny workoholik, chodím za tmy do práce a takmer za tmy z práce. A ako správny lenivec nie som ochotná obrať sa o hodinu spánku pre cvičenie. Čo si budeme klamať. Som pravý obraz dnešnej pracovno - konzumnej spoločnosti kde čas je nedostatková komodita a tak veci menej príjemné odkláňam od svojej osi. Aby som sa však nevykreslila ako úplne hovado domáce, tak za pohyb a šport aktuálne mám upratovanie domu, umývanie okien, prekopávanie zeliny na ešte nedokončenom dvore, sadenie, zametanie áááá iné zábavno- naučné činnosti. Uvedomujem si, že výsledok by mohol byť krajší s pohybom ale aj v takto hektickom režime sa hmotnosť a cm pekne upravujú.

A aby som Vám dlho nenudila, tu sú miery v poradí :
po 2.týždni / po 3.týždni / po 4.týždni / po 5.zýždni / po 6.týždni

pás : 82 cm / 80 cm / 80 cm / 77 cm / 77 cm pás je tento týždeň bez zmeny
boky : 97 cm / 96 cm / 96 cm / 96 cm boky sa nezmenili
váha : 88,4 kg / 87,4 kg / 86,4 kg / 86 kg / 85,3 čo je mínus 0,7 kg po 6.týždni

A inak, okrem výpadku vedomia v čase som začala trpieť aj paranojou. Spomínate si na ten zelený zápisník ? Tá papľuha ukecala na svoju stranu aj bycikel, ktorý som Vám spomínala pred dvomi týždňami. Do dnes som ich netretla a obávam sa, že na svoju stranu presvedčia aj kolieskové korčule....

#test_ketodiet @gradan @konik_testuje
dragulka
2. máj 2016
Už sa asi budem opakovať ale opäť by som aj tento týždeň zhodnotila, že ubehol ako z rýchlika. 7.týždeň je prvým týždňom posledného tretieho kroku v medium Keto pláne.
V tento týždeň sú už len 2 Keto jedlá a 3 bielkovinové jedlá. Čo viem povedať už teraz je, že nápoj na ráno je moja závislosť a už si akosi neviem predstaviť cestu do práce bez proteinového nápoja.

Tretí krok v tomto diétnom pláne je tzv. stabilizačný krok. Predpokladám, že toto je práve ten moment na ktorý čaká každý skeptik a odporca diét či príde "jojo efekt". Takže pekne po poriadku.

7.týždeň bol prvým týždňom kedy som si do svojho bežného stravovania musela zaradiť 3 jedlá a 2 Keto jedlá boli už iba ako doplnok.
Osobne som volila proteinový nápoj na raňajky - prvé jedlo dňa a proteinovú tyčinku ktorú som mala buď ako desiatu - maškrta s kávou alebo olovrant "mlska" po obede.

Tento rozvrh mi veľmi vyhovoval a predpokladám, že sa stane bežnou súčasťou môjho stravovania. Už nevnímam obmedzenia, že mám "diétu". Príde mi to automatické a prirodzené. Pri výbere jedál či už v reštaurácií alebo doma si vyberám len bielkoviny bez príloh, prípadne mi prílohu zamenia za zeleninu. Zatiaľ som nenatrafila na miesto kde by to bol problém alebo by mi nevedeli vyhovieť či už počas denného menu alebo z klasickej ponuky.
Za uplynulé týždne som si odvykla myslieť na "zakázané potraviny" a tak ma už ani netrápia myšlienky na palacinky, pečivo či sladkosti.

Po 1. stabilizačnom týždni môžem zhodnotiť, že moja váha je stabilná a dokonca miery na bokoch poklesli o 3 cm.

Takže tu sú miery :
po 2.týždni / po 3.týždni / po 4.týždni / po 5.zýždni / po 6.týždni / po 7.týždni

pás : 82 cm / 80 cm / 80 cm / 77 cm / 77 cm / 77cm pás je tento týždeň bez zmeny
boky : 97 cm / 96 cm / 96 cm / 96 cm / 93 cm čo je mínus 3 cm
váha : 88,4 kg / 87,4 kg / 86,4 kg / 86 kg / 85,3 kg / 85,3 kg váha je tento týždeň bez zmeny

minuskad
2. máj 2016
Viete čo? Pokorila som - 10 kil 🙂 Takto váha ma prekvapila v piatok ráno, ale ÁNO môj telový ,,vzorec,, funguje, dnes je to len 9,6kila. Ale za posledný týždeň som dala dole aj napriek tomu 1,3 kila, čo je pekné číslo.

Tento týždeň bol zaujímavý. Vymýšľam nové recepty, nové kombinácie, pridávam nové druhy jedál a zeleniny. Pridala som až 3 vlastné bielkovinové jedlá. Bála som sa, že sa chudnutie stopne, alebo nedajbože priberiem. AAAALE. Mám pocit, že u mňa platí čím viac jem ( samozrejme zdravo, bielkoviny) tým sa mi lepšie chudne. Niečo na tom bude. Pri každom pridaní jedla, teda pri každom prestúpení do ďalšej fázy sa mi váha pekne pohla smerom nadol.

Šport 3x týždenne? Tak toto bola výzva 😃 Kedže fungujem bez tabletiek na alergiu šlo to ťažšie. Taktiež šiel ťažšie aj pitný režim. Musím si zase robiť čiarky, koľko pohárov vody som vypila.

Človek si už aj zvykol na to, že proste to ide nejako samo a nechápe, prečo bolo doposiaľ chudnutie také tažké. Samozrejme rad prišiel aj na mňa a mám za sebou prvé veľké zhrešenie. Chlieb s paštétou a chipsy😃 Neviem, čo sa stalo. V sobotu som si ľahla, už som zaspávala a zrazu som sa ocitla v kuchyni 😃 Stáva sa 😃

Mám pred sebou ešte dva týždne. Som zvedavá ako sa s nimi popasujem, kedže už začínajú tie nástrahy viac provokovať 🙂

A tu su moje výsledky. Dufam, že na nasledujúci týždeň sa pochvalim s -10 kil a aj s -10 cm. Zatial to tak vyzerá, že chudnem odvšadial rovnako.
tichanska1
2. máj 2016
Siedmy týždeň Ketodiéty mi ubehol ako voda. Mala by som jedávať už tri bielkovinové jedlá denne, ale mne celkom vyhovuje systém dvoch jedál a 3 Ketodiet jedál.

Mojim najobľúbenejším jedlom sa stal losos, či už pečený so zeleninkou alebo údený v šalátiku.

Začína nám grilovacia sezóna, ktorá sa bude niesť v duchu steakov a sezónnej zeleniny. Na to sa veľmi teším 🙂

Troška mi robí problém pohybová aktivita. Naozaj sa musím premáhať, aby som si večer zacvičila. Vycucnutá z energie po celom dni sa ku tomu len veľmi ťažko dokopávam.

Aj napriek tomu váha išla dole, aj nejaké centimetríky, pokračujem ďalej... Leto je už za dverami 🙂
minuskad
9. máj 2016
Prekvapivo ide váha stále dole a ja sa blížim k svojmu cielu. No cesta je ešte ďaleká.
Prešlo 8 týždnov z 9 a uvedomila som si ako ten čas letí. Ketóza napriek dodržiavaniu jedálnička je už veľmi slabá a musím sa priznať robí mi niekedy problém jesť 5x denne. Akosi nestíham stále 5 jedál, ale len 4. Asi som zlenivela v príprave jedla, bolo jednoduchšie si robiť jedlo zo sáčkov 😃

Čo sa týka Keto jedálnička veľmi odceňujem sladké tyčinky, ktoré dodajú energiu v dňoch, kedy sa mi nechce cvičiť z nedostatku energie. Asi mamičky na materskej mávame také dni. A na keto nápoj som si tak zvykla, že budem ho určite piť na raňajky aj po Ketodiete. Polievky mi stále chutia a spolu so zeleninou fakt stále dobre zasýtia. Jediné, čo už mi veľmi nechutí sú omelety. Z vajíčok zjem, ale už práškovú nie 😃

A aké sú moje miery ? Ja som spokojná a do leta mám cieľ, no o ňom až na další týždeň.
tichanska1
9. máj 2016
Máme tu ôsmy týždeň mojej diéty a konečne som sa dostala na pomyselnú métu 100kg.

Áno viem, že niektoré z vás si povedia, že boože ona má 100kíl, ale pre mňa je veľký úspech, že sa mi podarilo schudnúť 8 kg za dva mesiace.

Mám pred sebou posledný týždeň, môžem jesť tri krát za deň normálne (zdravé) jedlo a dva krát jedlo Ketodiet.

Pre mňa sú stále top kaše, proteínové nápoje a tyčinky Ketodiet (kokos-banán).

Moje telo sa celkom slušne nastavilo na kojenecký režim (jedlo každé 3 hodiny).

Z ostatných kedojedál mi ešte veľmi chutia slepačie polievky, ale omelety a placky už fakt nemôžem ani vidieť.

Cvičiť sa mi veľmi nechce, ešte ku tomu som bola chorá, takže som mala pauzu a teraz začínam ako keby odznova... No nevadí 🙂

A tu sú ešte moje miery:
dragulka
10. máj 2016
Posledná 3.fáza diéty je už za polovicou a ja si ani neuvedomujem, že dáku diétu vôbec držím. Vďaka uplynulým týždňom som si zvykla na režim ktorý mi je už prirodzený, automatický a zisťujem, že mi aj vyhovuje. Hlava sa prenastavila z režimu "večer musím jesť" na režim "musím mať raňajky" a pri výbere jedál už nesiaham automaticky po pečive a iných múčnych prílohach. Vďaka tyčinkám zaženiem chuť na mlsanie ku káve, prípadne ak sme na cestách tak výborne nahradia jedlo ktoré by som v tom čase mala zjesť.
V tomto kroku aj naďalej bojujem s pitným režimom. Žiaľ, zabúdam piť a tak skúšam na sebe ďalšiu fintu a to je džbán s vodou z ktorého pijem len ja. Ako aj by som pila, len občas ho zabudnem napustiť vodou ale to snáď do konca týždňa vyladím.

Opäť som začala chodiť nakupovať potraviny, už neslintám nad ovocím a koblihami, vôňu pečiva už zvládam v pohode a dokonca aj v banke sa tomu tešia a podporujú ma. Hneď mi volali, že majú pre mňa spotrebný úver za odmenu. Neviem či je to náhoda alebo som sledovaná ako masterchef v TV, no aj rôzne športové obchody mi posielajú mailové letáky na športové oblečenie, náradie, pomôcky a iné cudzie slová, spolu s hláškami "Poďme spolu do výzvy". Neviem teda do akej výzvy idú oni, ale ja som sa dala na intenzívne pátranie po zelenom zápisniku. Tá papľuha totiž zverbovala na svoju stranu už aj moje bežecké tenisky. Bycikel sa síce našiel, no z ľútosti ku mne vypustil dušu a tak dostal samotku kým si nevstúpi do svedomia. Avšak zvyšok skupiny sa zatiaľ drží v utajení. Zas na druhej strane by som uvítala stratu motyky a lopaty, no tie potvory sú mi verné ako hobitko svojmu prsteňu a tak športovú aktivitu nahrádzam okopávaním, sadením a úpravou dvora. Niekedy pri tom premýšľam či si nejdem radšej zabehať. Aj keď bez tenisiek.

Miery a váha sa tento týždeň držia bez zmeny oproti minulému týždňu

po 4.týždni / po 5.zýždni / po 6.týždni / po 7.týždni /po 8.týždni

pás : 80 cm / 77 cm / 77 cm / 77cm / 77cm pás je tento týždeň bez zmeny
boky : 96 cm / 96 cm / 93 cm / 93 cm boky sú tento týždeň bez zmeny
váha : 86,4 kg / 86 kg / 85,3 kg / 85,3 kg / 85,3 kg váha je tento týždeň bez zmeny

minuskad
16. máj 2016
9 týždnov trvá diétny plán medium. Sľubuje ubýtok váhy 9-15 kíl. Na začiatku som si dala cieľ 9 - 10kíl a na moje prekvapenie mám dole 11 kíl. A v priemere mi z pŕs, pásu, bokov, zadku a stehna ubudlo po cca 10cm.

Za mna úprimne, začínala som fakt s veľkým odhodlaním, porušiť diétu? Ani mi to nenapadlo, neprichádzalo to do úvahy. Odhodlanie bolo veľmi silné nakoľko som to brala ako neskutočnú výzvu. Nečakala som, že Ketodiet si ma vyberie na testovanie diéty a chcem veľmi podakovať MK, že Ketodiet oslovili a že vôbec tento skvelý projekt @konik_testuje existuje. Vzala som to ako nakopnutie a pokračujem v chudnutí ďalej. Ketodiet mi ukázala, že to naozaj ide, len treba vôľu. Naučila som sa pravidelne jesť, dodržiavať pitný režim a začala som zase behať. Posledný týždeň bol však náročný, prichádzam nato, že je veľmi dôležitá kreativita pri varení, aby sa mi jedlá neznudili a nevarila som si to isté dookola.

Čiže pokračujem ďalej a teším sa novej výzve - spestriť si jedálniček🙂 Budem dávať i naďalej info o mojom chudnutí a do leta by som rada dala dole ešte 7-8 kíl.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli