Aký je Váš názor na môj diastolický tlak?

Zodpovedané
3. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Spodný tlak mám vždy 80,85,89 , ale dnes večer som tlak namerala 128/95. Veľmi som sa zľakla, lebo ten vrchný mám vždy dobrý.

Mám sa obávať?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

diagnóza vysokého krvného tlaku je vtedy, ak ste si opakovane namerali krvný tlak viac ako 140/90.

Jedna hodnota zvýšeného diastolického krvného tlaku neznamená diagnózu artériovej hypertenzie.

Odporučila by som Vám pravidelne si kontrolovať krvný tlak a ak budú hodnoty stále vyššie ako 140/90, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková