Aký je Váš názor na vyšetrenie Holterom pri arytmii?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

mám 29 rokov a pri bežnej kontrole EKG mi lekárka povedala, že mi zachytila nepravidelnú arytmiu srdca. A keď nemám žiadne ťažkosti, nemám sa s tým trápiť. A je tu možnosť vyšetrenia Holterom, 24 hodín by mi sledovali srdce. Hneď som sa vystrašila a zvažujem, že sa na to vyšetrenie zapíšem.

Čo si Vy o tom myslíte?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

existuje mnoho typov arytmií.

Niektoré sú nezávažné a niektoré vyžadujú sledovanie u kardiológa. U zdravých ľudí sa bežne vyskytuje respiračná arytmia. To znamená, že pri nádychu a výdychu je iná srdcová frekvencia. Ide o fyziologický nález, pri ktorom nie je potrebné realizovať ďalšie vyšetrenia.

V otázke nie je uvedený typ arytmie, preto si myslím, že Vás Vaša pani doktorka nikde neodoslala, pretože ide o nezávažný typ arytmie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková