Aký názor máte na moje výsledky?

Zodpovedané
4. feb 2019

Dobrý deň,

v minulosti som mala Gravesovu-Basedowovu chorobu a chcela by som počuť Váš názor na moje výsledky: voľný F4 1,15, TSH 1,52.

Ďakujem

Dobrý deň,

Graves-Basedowova choroba je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje štítnu žľazu.

Laboratórne sa ochorenie diagnostikuje prítomnosťou špecifických protilátok, zníženou hladinou TSH a zvýšenou hladinou fT4.
Vo Vašom prípade predpokladám, že ste v minulosti pre aktívne ochorenie užívali tyreostatiká (Thyrozol).

Vaše výsledky teraz svedčia o tom, že hladina TSH je v norme, ale došlo k poklesu fT4 pod hladinu normy (prechod do hypotyreózy). V čase zahájenia liečby Graves-Basedowovej choroby je štandardne zvýšená činnosť štítnej žľazy (hypertyreóza). Teraz je funkcia štítnej žľazy znížená a v laboratórnom obraze došlo k poklesu hormónov.

Liečba je na Vašom endokrinológovi, ktorý na základe všetkých výsledkoch určí presný postup liečby. (Pozn.: Na presné vyhodnotenie zdravotného stavu je najlepšie vidieť a porovnať všetky výsledky a sonografické vyšetrenia).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková