Aký problém znamená bolesť brucha pod pravým rebrom?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

už tretí týždeň ma bolieva brucho na mieste niekde pod pravým rebrom na pravej strane. Zvyčajne to cítim vtedy, keď sa zohnem. A vtedy, keď som skrčený. Dávam si pozor na jedlo. Už 2 týžden pijem čaje na žlčník a pečeň.

Bol som u lekára a na sone. Sono brucha je v poriadku.

Čo by to mohlo byť?

Je niečo, čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je sono brucha v poriadku, teda nemáte žlčníkové kamene a bolesť je viazaná na pohyb, tak príčina bude najskôr ortopedická. V tomto prípade sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal a následne je vhodné absolvovať rehabilitáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková