Aký problém znamená hrčka v podpazuší?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

pod pazuchou sa mi urobila hrčka a na tom miesto som mala aj začervenanú kožu. Tak som to skúšala tlačiť, ale nešlo nič. Skúšala som na to dávať teplé obklady a tiež som si na to kúpila mastičku Ichtoxyl. Od nej sa mi to este viac zdurilo. Teraz to má už priemer asi 3 - 4 cm a je to úplne tvrdé.

Myslela som, že je to vred. Ale keďže to nevyhnisalo. tak neviem čo to môže byť. Je to extrémne bolestivé.

O aký problém by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o ateróm, niečo ako vred hlboko v podkoží.

S takýmto nálezom je potrebné chirurgické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková