Aký vyrážky sa mi urobili po pôrode?

Zodpovedané
31. aug 2021

Dobrý deň,

som po pôrode. Syn sa narodil plánovanou sekciou o týždeň skôr. Po 18. dňoch po pôrode sa mi začali robiť takéto vyrážky na lýtkach na miestach, kde som mala strije. Veľmi rýchlo sa to šíri a neskutočne to svrbí. Mám to už aj na stehnách a zadku. Dnes sa mi vyhádzala aj ruka. Bola som v nemocnici na kožnom a dali mi mastičku Fucikord čo je kortikoidová a antibiotická masť. Absolútne to však nezaberá.

Mám atopický ekzém od malička, ale na nohách som ho nikdy nemala a toto vyzerá inakšie ako ekzém.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že nepôjde o ekzém, skôr o nejakú lokálnu zápalovú reakciu.

Preto by bolo vhodné zvážiť antibiotickú liečbu v podobe tabliet. Toto však musí indikovať dermatológ, keďže už videl Váš nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková