Aký zdravotný problém znamená tlak na spánkoch?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

od minulého týždňa som začal pociťovať tlak v hlave a odvtedy to mám stále. Ten tlak mám väčšinou na spánkoch, keď kráčam a ako keby to išlo cez nos von. Zaľahuje mi v ušiach.

Necítim, že by ma bolela krčná chrbtica, ale cítim vzadu na temene hlavy bolesť. Som z toho vystrašený. Pred 2 týždňami som bol na 25 ročnú preventívnu a krvný obraz je v poriadku.

Môže to byť aj tak z krčnej chrbtice, keď ma nebolí krk?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je problém s krčnou chrbticou, tak by ste pociťovali aj bolesti alebo stuhnutie v oblasti krku. Pri bolestiach hlavy je v úvode vhodné užiť lieky proti bolesti aspoň pár dní. A ak bude bolesť pretrvávať aj napriek tomu, tak je vhodné neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková