Akým potravinám sa vyhýbať po operácii vnútorných hemoroidov?

Zodpovedané
30. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania môjho otca, ktorý je po operácii vnútorných hemoroidov.

Aké potraviny môže jesť a akým sa musí vyhýbať?

Ďakujem

Dobrý deň,

po operácii hemoroidov by ste mali konzumovať kašovitú stravu aspoň 7 - 10 dní. Následne by ste sa mali vyhýbať vyprážaným jedlám.

Dôležité je mať stolicu mäkkšej konzistencie, teda každý deň by ste mali konzumovať veľa ovocia a zeleniny, vlákniny- Psyllium a piť veľa tekutín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková