Akým potravinám by sa mali tehotné vyhýbať?

janina218
18. máj 2012

Som tehotná a neviem, aké potraviny môžem a aké nie. Čítala som, že niektoré potraviny a nápoje sú priam nebezpečné pre tehotné ženy. Viete mi poradiť, čomu by som sa mala v tehotenstve vyhýbať? 🙂

delideli
18. máj 2012
katren
18. máj 2012

@janina218 jedz co chces a na co mas chut....ved toho nepojes kila na posedenie 🙄

magic08
18. máj 2012

@janina218 ja som sa vyhybala hlavne bylinkam a nepasterizovanym mliecnym vyrobkom... inak som jedla na co som mala chut... a tej chuti teda bolo.... ti poviem

lussy23
18. máj 2012

Potraviny po záruke, nahnité alebo plesnivejúce, tonik, kolové a kofeinové nápoje(iba v malo množstve , max. 300ml za deň), alkohol, surové mäso, ryby(biftek, sushi, stek ), surové vajíčka a doma či v bufetoch vyrábané najonézy a šaláty z nich, mäkké a plesnivé syry, čerstvé mlieko - nepasterizované.

Zdroj: mama a ja

adelaine
18. máj 2012

@janina218 v prvom trimestri treba vylucit makke, zrejuce a plesnive syry a velke mnozstvo cierneho caju kvoli kofeinu a zeleneho kvoli teinu...ten blokuje v zaludku vstrebavaniu kys. listovej...inak mam pocit, ze treba papat vsetkeho s mierou, neodopierat si nic... 🙂

veriiii
19. máj 2012

o kofeine som pocula,ze by sa mal vyrazne zredukovat, ja pijem 2 salky zeleneho caju, jednu na ranajky a druhu na obed, ale luhujem ho uz kratsie, su tu mamicky ktore sa uplne vzdali kavy alebo naopak vobec a vsetko bolo o.k.?

nastasyk
19. máj 2012

@veriiii ja si davam kavu kazdy den, niekedy aj dve, je to OK. Moja mama pila kavu pri vsetkych 4 detoch, zrnkovu a zalievanu a vsetci sme normalni a zdravi🙂 kava je OK, len treba pit slabsiu. Ja ju aj musim, lebo bez nej ma boli hlava a tabletky su teda urcite horsie a ko kavicka. Ako bolo uz vyssie napisane, vsetko s mierou🙂 a vsetky moje kamosky pili kvu a deticky su zdrave🙂

lenka311
19. máj 2012

@janina218 Jedz a pi na čo máš chuť - počúvaj svoje telo - mimi si vypýta... 😉 😉 😉 😉 Jediné na čo dávaj pozor sú bylinkové čaje, tam si pozri radšej odporúčania.. Jedz veľa ovocia a zeleniny, ale môžeš vlastne všetko načo len máš chuť okrem alkoholu a drog...

@nastasyk Ja som tiež pila kávu - slabšiu ale pila - dokonca ma aj sestrička na gynde posielala do bufetu na kávu, vtedy keď som bola na krv a chcela mi aj zmerať tlak - lebo vždy som ho mala taký nízky že by ma dali do nemocnice - po káve sa mi prestala točiť hlava a bolo mi lepšie..

svetllana
19. máj 2012

Nie si chora, ale tehotna. Vsetkeho s mierou..

veriiii
19. máj 2012

dakujem za odpovede🙂 ja len,ze v dnesnej dobe strasia tehotne so vselicim 😲

lussy23
19. máj 2012

@veriiii tak tak a je to podľa mňa smutné ☹

vefi89
19. máj 2012

Ďalšia choroba, pre ktorú sa nesmie jesť? 😅

martinjasen
20. máj 2012

Tato tema je duplicitna. Prosim prejdite do odporucanych tem.

Diskusiu uzamykam.

Asmira Team

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre