Alergia alebo štípance?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý večer,

práve sme sa vrátili z dovolenky z Bulharska, boli sme tam 11 dní. Poslednú noc sa mi takto vysypala ruka, neviem či sú to štípance alebo alergická reakcia, dosť sa toho bojím.

Počas dňa mi pribudli 2 nové pupence, svrbelo ma to, keď som si to všimla, potom už nie. Vyrážky, ktoré sa objavili prvé už pomaly miznú a zostáva po nich len ružový fliačik, niektoré sú veľmi malé. Nikde inde to nemám, len na ruke. Pupence sú skôr ružové a v strede biele.

Môže to byť alergia alebo sú to štípance?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri alergii nezvyknú byť biele pupence, najskôr pôjde o nejaké štípance, každopádne do liečby je vhodné pridať antihistaminiká, napr. Dithiaden a odsledovať nález, pri zhoršení navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková