Cítim pálenie medzi lopatkami a bolesť krčnej chrbtice. O aký problém ide?

Zodpovedané
27. jan 2021

Dobrý deň,

v poslednej dobe mám problém s chrbticou. Cítim pálenie medzi lopatkami a bolesť krčnej chrbtice. A v poslednej dobe ma začalo trápiť aj hrdlo ako keby som tam mala hrčku. Cítim ako keby úplne stiahnuté hrdlo.

Môže to súvisieť aj s krčnou chrbticou?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesť krčnej chrbtice môže súvisieť so stuhnutím svalov, poškodením medzistavcovej platničky, príčina sa dá určiť až na základe vyšetrenia u lekára.

Stiahnuté hrdlo veľmi nesúvisí s bolesťami krčnej chrbtice. Takýto problém býva najskôr pri stresových situáciách alebo panických poruchách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková