Čo je príčinou problémov s učením a pamäťou?

Zodpovedané
5. dec 2021

Dobrý deň,

už na škole som si všimla, že musím učeniu venovať viac času ako spolužiaci. Vždy sa mi ťažko sústredilo a pri učení som sa musela pohybovať, aby som udržala ako tak pozornosť. Počas štúdia na VŠ mi to spôsobilo aj psychické ťažkosti, pretože som musela učeniu venovať všetok čas a bolo to náročné.

Po pôrode som si všimla, že mám okrem sústredenia, problém aj s pamäťou. Skutočne rýchlo zabúdam, nielen nové ale aj staré.

Čo môže byť príčina a ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zabúdaní je vhodné podporiť pamäťové funkcie voľnopredajnými produktami ako napr. Acutil, Ginko biloba alebo liek na predpis Tebokan, ktorý tiež obsahuje Ginko.

Ak sa na liekoch neupraví pamäť, tak potom je vhodné konzultovať neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková