Čo ma čaká počas CT krku?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

ORL lekár ma poslal kvôli bolestiam v krku na jednej strane na CT. Povedal, že si mám dať vyšetriť kreatinín u všeobecného lekára. Na štítnej žľaze mám 2 väčšie uzlíky (15 mm každý), ktoré sú sledované endokrinológom, ORL lekár o nich vie.

Znamená to, že mi budú dávať kontrastnú látku?

Keď mi CT ožiari krk, neublíži mi to?

Môžu uzlíky na štítnej žľaze spôsobovať bolesti hrdla?

Môže byť výsledok hodnoty kreatinínu starý 3 týždne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste zdravá a nemáte žiadne chronické ochorenia, tak výsledok kreatinínu môže byť aj 3 týždne starý.

Pri CT vyšetrení sa štandardne podáva kontrastná látka. Nie je to ožiarenie. Kontrastná látka sa podáva kvôli lepšiemu zobrazeniu.

Uzlíky na štítnej žľaze by nemali spôsobovať bolesti hrdla.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková